У Києві на Поштовій площі хочуть облаштувати підземний музей (відео)

1743 2017-10-28 05:53:00Європейське місто з тисячолітньою історією мусить мати сучасний інтерактивний археологічний Музей, в якому буде легко зануритися у давні часи. Під Поштовою площею кияни та гості міста зможуть пройтись тією ж самою вулицею, по якій у X столітті наші предки тягнули до річки Почайна бовванів скинутих слов’янських богів, а потім приймали в ній Хрещення, розповідають про проект його автори.

"У ході археологічних досліджень на Поштовій площі зроблено унікальне відкриття, яке стосується найдавніших сторінок історії Києва. Зокрема йдеться про часи і місце, пов’язані з функціонуванням міжнародного торгового шляху "із Варяг в Греки", дипломатичною місією княгині Ольги до Візантії, Хрещенням Русі тощо. На сьогодні археологами Центру археології Києва вже знайдено: прибережний осередок XI-XІII століть, що складається з принаймні 3-х садиб (міських дворів), частини головної вулиці і двох провулків, один з яких, за попереднім висновком вчених, є літописним Боричевим узвозом, який сполучав верхнє місто з міською гаванню в гирлі Почайни. Цей узвіз бачив як зносилися та забудовувалися на горах київських давньослов’янські могильники, а Київ із демократичного припортового міста - проєвропейського VIKу - перетворювався на столицю давньоруської держави з чітким ієрархічним устроєм: владою на горі і ремісничо-торговим людом під горою, на Подолі. Цю унікальну історію змін, які відбувалися в топографічній та політичній історії Києва, і показуватиме киянам та гостям міста на належному світовому рівні Підземний археологічний музей", - так описано проект на сайті Громадського бюджету.

Проектом передбачено проведення Міжнародного архітектурного конкурсу на створення архітектурної концепції та ескізного проекту сучасного Підземного археологічного музею на Поштовій площі.

Хоч археологічні дослідження ще тривають, але матеріали, що вже добуті розкопками Центру археології Києва на Поштові площі та Подолі, дозволяють уявити, яким може бути Підземний археологічний музей.

"Завдяки проведенню Міжнародного конкурсу до справи буде залучено провідних іноземних експертів у галузі історії, археології, музейної справи та архітектури для розробки робочого завдання конкурсу та роботі у складі журі. У конкурсі зможуть взяти участь команди різних країн, а його хід та результати висвітлюватимуть іноземні ЗМІ", - йдеться в петиції.

Проголосувати за проект можна до 30 жовтня за посиланням - https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/772


Джерело: Громадський проект
Интересные новости:
27.10.2017
873
В Украине хотят улучшить сообщение с Беларусью...
20.02.2011
410
Також на Лівому березі вже працює третій дитячий кінотеатр «Факел»...
20.02.2011
303
Біля всіх станцій метро у Києві з'являться вільні від торгівлі площі із зонами відпочинку...
20.02.2011
447
Київська комісія з питань найменувань визначилась з назвами...