Коли у Львові почнуть ремонти на очисних спорудах

916 2017-10-13 08:07:00Львівські очисні споруди потребують капітальної реконструкції. Однак на це піде не рік і не два. Адже ціна питання ‒ щонайменше 200 мільйонів євро, пише zaxid.net.

Цього року на ремонтні роботи «Львівводоканал» витратив більше п'яти мільйонів гривень. З них майже три виділила міська рада. Тож, як на підприємстві витратили кошти, приїхали подивитись депутати.

«До нас на комісію багато є звернень від мешканців даного району ‒ це Личаківський і Шевченківський з тим, що деколи там може стояти ще запах. Для того ми зініціювали сюди виїзд інженерної комісії», ‒ каже депутат Львівської міської ради Остап Доскіч.

За виділені гроші відремонтували три відстійники та один із апаратів біологічної очистки стічних вод. Насправді, крапля в морі, кажуть у «Львівводоканалі». Та все ж позитивний ефект є.

«Ми бачимо, що реально це є позитив навіть в показниках наших стічних стоків, які ми потім транспортуємо в річку Полтва. До прикладу, по аміаку. Якщо раніше забруднення було, припустимо, шість, при нормативі два, то зараз ми маємо 1,8. Після цього ми провели ці от заходи», ‒ пояснює директор ЛМКП «Львівводоканал» Валентин Вольський.

Питання очисних споруд ‒ одне з пріоритетних, тож наступного року «Львівводоканалу» варто розраховувати ще на кілька мільйонів із міського бюджету, певні депутати. Однак, аби запах у Львові покращився, а Полтва очистилась, потрібно в десятки разів більше. Комплексна реконструкція обійдеться щонайменше у 200 мільйонів євро. Наразі є сподівання на Меморандум із польським фондом охорони навколишнього середовища, який нещодавно підписали на Екофорумі. Проект передбачає повну модернізацію системи відведення та очистки стічних вод у Львові. Та ця перспектива довготривала.

«На підставі цього буде утворена робоча група, буде засідати, будуть представники польської, представники Львова, української сторони і будуть напрацьовані механізми, як безпосередньо укладати угоди, проектувати і впроваджувати цю справу», ‒ каже начальник управління інженерного господарства Львова Олександр Одинець.

Також «Львівводоканал» взяв позику у Європейському банку реконструкції та розвитку на оновлення пісколовок та будівництва біогазової установки. Це позитивно вплине на довкілля, а також забезпечить підприємство електроенергією.

Джерело: zaxid.net

Интересные новости:
12.10.2017
1288
В УЗ собираются классифицировать поезда по степени комфорта...
12.10.2017
724
Найвідомішу статую бразильського міста відтворять у містечку на Львівщині...
08.11.2000
413
Новый орган призван эффективнее использовать бюджетные средства. ...
08.11.2000
266
Мэрия Одессы решила открывать детские сады на первых этажах новых жилых комплексов, приобретая помещ...
08.11.2000
402
Система регистрирует по данным с GPS-трекеров превышение скорости и сигнализирует об отклонении от м...