Нові технології: кількість сміття у Львові відслідковуватиме спеціальна програма

786 2017-10-09 07:47:00Упродовж 6-8 жовтня у Львові тривав всеукраїнський конкурс ідей щодо IT-рішень соціально важливих для міста проблем. Ідеатон із призовим фондом в 1 тис. євро провели у межах підготовки до Форуму е-врядування 451 градус Е, повідомила ZAXID.NET керівник управління інформаційних технологій Львівської міськради Марта Романяк.

До участі в ідеатоні зголосилося десять студентських команд. Серед запропонованих ідей – Bot для відповіді на запити мешканців міста на сайті Львівської міськради, ідея щодо оновлення «Особистого кабінету мешканця», кілька пропозицій додатків, пов’язаних з відслідковуванням різноманітних подій у Львові та мобільний додаток, що дозволяє відслідковувати наповненість смітників у місті, а відтак моніторити вивезення ТПВ.

Мобільний додаток Clean city для контролю наповненості смітників, який розробила команда студентів «Львівської Політехніки», журі визнало переможцем.

«Ми створили сайт і мобільний додаток, за допомогою якого мешканці можуть надсилати відгук про наповненість сміттєвих майданчиків. Потім на сайті формується статистика відносно кожного майданчика за один день, сім днів, місяць. Ця аналітика є у вигляді круглих діаграм і статистики для максимально простого сприйняття. Потім ці дані міська рада може використовувати для покращення роботи з перевізниками», – пояснив студент Микола Мацях.

«Це – готове ІТ-рішення, яке дозволяє стежити за наповненістю смітників у різних районах міста, виставляти на його основі рейтинг перевізникам, та стимулювати мешканців до сортування сміття», – прокоментувала Марта Романяк.

За її словами, розробники мають удосконалити додаток, щоб у найближчий час його можна було застосовувати на практиці. Також, на думку керівника управління ІТ Львівської міськради, додаток можна буде використовувати для моніторингу стану встановлених лавок, відремонтованих доріг, висаджених дерев.

Нагородження фіналістів ідеатону відбудеться під час Форуму е-врядування 451 градус Е, який цього року відбуватиметься 20-21 жовтня, у публічному просторі ZAVOD, який створюють на колишньому заводі «РЕМА». Приз в 1 тис. євро переможці конкурсу отримають завдяки підтримці Посольства Нідерландів.

Джерело: zaxid.net

Интересные новости:
09.10.2017
894
Владимир Гройсман объяснил что изменилось в системе начисления субсидий в этом году...
06.10.2017
1982
В столице создают проект "Оболонский сад"...
14.12.2018
806
Также 100 миллионов выделят для приобретения квартир очередникам....
14.12.2018
608
Будут приобретены новые прозрачные вагоны фирмы Doppelmayr Garaventa с кондиционерами....
14.12.2018
1148
На крыше здания установлены 20 солнечных коллекторов, позволяющих получать тепловую энергию из солне...