Перші кроки зроблено: як у Львові реалізовують проект із будівництва сміттєпереробного заводу

699 2017-09-04 08:07:00
Європейський банк розвитку і реконструкції (ЄБРР) повідомив про початок відбору компаній, що візьмуть участь у втіленні першого етапу проекту «Тверді відходи Львова» вартістю 35 млн євро, що фінансуватиметься ЄБРР, пише zaxid.net.

В оголошенні, опублікованому на офіційному сайті ЄБРР в ніч на 2 вересня, вказано, що проект вартістю 35 млн євро передбачатиме початок рекультивації Грибовицького сміттєзвалища і будівництво заводу з механіко-біологічної переробки сміття. Операторами проекту вказана Львівська міськрада і львівське комунальне підприємство «Зелене місто».

Директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря підтвердив, що публікація оголошення про наміри на сайті ЄБРР знаменує початок відбору реальних виконавців цього проекту.

«З часу публікації оголошення (півтори доби, - ред.) до мене уже звернулися близько 10 міжнародних компаній, що мають бажання взяти участь у проекті побудови сміттєпереробного заводу у Львові. Це німецькі, італійські компанії, є голландці», - розповів Вадим Ноздря.

В оголошенні ЄБРР вказано, що тендер на закупівлю товарів, робіт і послуг для проекту «Тверді відходи Львова» буде оголошений у четвертому кварталі цього року.

«Ми сподіваємось в кінці жовтня - на початку листопада оголосити два тендери – один на рекультивацію старого сміттєзвалища, інший – власне на побудову сміттєпереробного заводу. Наразі усі компанії, що зголосилися, хотіли б взяти участь у побудові заводу, охочих взятися за рекультивацію поки нема», - розповів Вадим Ноздря.

З 35 млн євро, передбачених проектом ЄБРР, 10 млн євро передбачені власне на рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища. Це безповоротний грант з боку ЄБРР.

Ще 25 млн євро будуть витрачені на побудову сміттєпереробного заводу на території львівської ТЕЦ-2. Розробку проекту заводу уже завершують фахівці французької компанії Egis, також за рахунок гранту французького уряду.

Вадим Ноздря уточнив, що ЄБРР погодився збільшити кредит для побудови сміттєпереробного заводу у Львові на 5 млн євро. Нагадаємо, що в кінці липня Львівська міськрада підписала з ЄБРР угоду на 30 млн євро, з яких грантових 10 млн євро були для рекультивації, а 20 млн євро – кредит під мінімальні відсотки для побудови заводу.

Джерело: zaxid.net

Интересные новости:
04.09.2017
897
В аэропорту надеются принимать больше пассажиров благодаря расширению...
04.09.2017
1105
Австралийцы придумали новый материал, состав которого удивит многих...
01.09.2017
785
Инженеры обещают, что их поезда смогут разгоняться даже до 4 000 км в час...
15.02.2011
300
В Техасском Университете представили свой новый проект пожароустойчивого покрытия...
15.02.2011
344
Проверять деятельность субъектов, занимающихся благоустройством, будут чиновники государственных адм...