До розробки будівельних норм тепер можуть долучитись більше організацій

920 2017-08-19 08:53:00
Кабінет Міністрів України розширив коло фахових та експертних організацій, що можуть долучатися до розробки будівельних норм.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook з посиланням на відповідну постанову «Про внесення змін до Положення про базову організацію з науково-технічної діяльності у будівництві», що сьогодні була прийнята на засіданні Уряду.

«Сьогодні Уряд вніс зміни у положення про базові організації, тому що деякі його норми вже є застарілими і звужують потенційне коло організацій, які б могли отримати статус базової та бути виконавцями робіт з нормування у будівництві. Тепер вимоги спрощені та вдосконалені», - сказав він.

Зокрема, постанова передбачає виключення деяких вимог до організацій для отримання статусу базової. А саме, що така організація мала протягом десяти років розробляти нормативні документи та мати технічний комітет із стандартизації. За словами чиновника, це стосується сфери відносин із розробки проектів нормативних документів відповідно до Закону України «Про стандартизацію», а не будівельних норм.

Новый ДБН: чего ожидать и что изменится

На думку Парцхаладзе, це створить передумови для залучення до розробки будівельних норм більшого кола фахових організацій та установ, що мають відповідний потенціал. Що, у свою чергу, підвищить якість розроблення та перевірки проектів будівельних норм.

Проект постанови «Про внесення змін до Положення про базову організацію з науково-технічної діяльності у будівництві» був розроблений Міністерством регіонального розвитку, будівництва т житлово-комунального господарства України.

Довідково:
Виконавцями робіт з нормування у будівництві є базові організації, які провадять науково-технічну діяльність у будівництві і визначаються суб’єктом нормування. До переліку базових організацій з науково-технічної діяльності у будівництві наразі входять 32 організації.

Джерело: прес-служба заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лева Парцхаладзе

Интересные новости:
19.08.2017
813
Госагентство будет проводить проверку качества украинских дорог, чтобы вовремя устранять недостатки...
19.08.2017
1282
Петиция о пересмотре проекта набрала свыше 10 тыс. голосов...
14.12.2018
368
Їх спрямують на реалізацію важливих проектів на місцях, зокрема, будівництво та реконструкцію шкіл, ...
14.12.2018
1203
Идея построить дом в пещере пришла бывшему бизнесмену в тот момент, когда ему поставили диагноз &laq...
14.12.2018
745
Показатель опосредованной стоимости строительства жилья — это цена в расчете на один квадратны...