В Держенергоефективності запропонували рішення, як здешевити централізоване опалення в деяких містах

840 2017-07-06 07:13:00
Електроопалення з використанням нічного тарифу може стати вирішенням назрілих проблем з централізованим опаленням в деяких містах України, повідомляє прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.

Цьому питанню була присвячена робоча нарада, яка відбулася 5 липня в Агентстві під головуванням Голови Держенергоефективності Сергія Савчука за участю представників Мінрегіону, НКРЕКП, ДТЕК, Київенерго, Укренерго, а також підприємств-виробників обладнання для електроопалення.

Учасники наради обговорили механізми використання електроопалення у нічний час, можливості зменшення споживання газу та вугілля, а також забезпечення стійкості енергосистеми.

«Сьогодні спостерігається потужне споживання електроенергії. Ми бачимо рівномірне навантаження вранці та вдень, але пікове – увечері та практично відсутнє уночі. Такий графік завдає країні неабияких збитків. Різниця між максимальним та мінімальним навантаженням електричної мережі призводить до значних витрат палива на теплоелектростанціях», – окреслив ситуацію Сергій Савчук.

Крім цього, протягом останніх років у деяких містах України збільшується кількість випадків переходу населення, а також малого і середнього бізнесу на електроенергію як джерела теплової енергії і гарячої води. Вже на сьогодні відбулася повна децентралізація опалення у таких містах: Нікополь, Марганець, Покров.

Така ситуація обумовлена низкою факторів, серед яких: постійне зростання цін на вугілля та газ, зношеність систем і мереж централізованого теплопостачання та гарячого водопостачання, що призводить до значного збільшення понаднормативних втрат, і відповідно до зростання тарифів на тепло і гарячу воду.

«Питання впровадження систем електроопалення є особливо актуальним у тих містах, де проблема із централізованим теплопостачанням є вкрай критичною. Прийшов час застосовувати досвід європейських міст. Електроопалення з використанням нічного тарифу – одне з ефективних рішень. Це також ще один крок до скорочення споживання газу», - повідомив Сергій Савчук та нагадав про тенденцію до економії енергоресурсів населенням країни, а також результативність програми «теплих» кредитів.

Учасники наради дійшли згоди щодо необхідності комплексного та покрокового підходу до вирішення даного питання. Зокрема, планується переглянути схеми теплопостачання населених пунктів з урахуванням застосування систем електроопалення і відновлюваних джерел енергії.

Крім цього, передбачається проаналізувати економічну доцільність переведення на електроопалення одного або декількох міст України.

Ще одним кроком у вирішенні проблеми може стати надання населенню державної підтримки при впровадженні систем електроопалення, а також при модернізації внутрішньобудинкових електричних мереж. Це питання також буде опрацьовано учасниками наради.

Джерело: прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України

Интересные новости:
05.07.2017
756
Большая часть региона до сих пор не рассчиталась с населением за субсидии...
05.07.2017
2093
Горячее водоснабжение отключат в трёх районах столицы...
05.07.2017
990
До 31 серпня триватиме ремонт вулиці поблизу Центру, рух транспорту буде обмежено...
20.07.2018
1255
Согласно постановлению НКРЭКУ, новые тарифы в столице начнут действовать с 1 августа...
20.07.2018
546
Это позволит повысить эффективность потребления электроэнергии не менее чем на 50-60 %...
20.07.2018
551
Субсидиантам для получения компенсации за энергоэффективность необходимо до 1 сентября подать заявле...