В Держенергоефективності запропонували рішення, як здешевити централізоване опалення в деяких містах

888 2017-07-06 07:13:00
Електроопалення з використанням нічного тарифу може стати вирішенням назрілих проблем з централізованим опаленням в деяких містах України, повідомляє прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.

Цьому питанню була присвячена робоча нарада, яка відбулася 5 липня в Агентстві під головуванням Голови Держенергоефективності Сергія Савчука за участю представників Мінрегіону, НКРЕКП, ДТЕК, Київенерго, Укренерго, а також підприємств-виробників обладнання для електроопалення.

Учасники наради обговорили механізми використання електроопалення у нічний час, можливості зменшення споживання газу та вугілля, а також забезпечення стійкості енергосистеми.

«Сьогодні спостерігається потужне споживання електроенергії. Ми бачимо рівномірне навантаження вранці та вдень, але пікове – увечері та практично відсутнє уночі. Такий графік завдає країні неабияких збитків. Різниця між максимальним та мінімальним навантаженням електричної мережі призводить до значних витрат палива на теплоелектростанціях», – окреслив ситуацію Сергій Савчук.

Крім цього, протягом останніх років у деяких містах України збільшується кількість випадків переходу населення, а також малого і середнього бізнесу на електроенергію як джерела теплової енергії і гарячої води. Вже на сьогодні відбулася повна децентралізація опалення у таких містах: Нікополь, Марганець, Покров.

Така ситуація обумовлена низкою факторів, серед яких: постійне зростання цін на вугілля та газ, зношеність систем і мереж централізованого теплопостачання та гарячого водопостачання, що призводить до значного збільшення понаднормативних втрат, і відповідно до зростання тарифів на тепло і гарячу воду.

«Питання впровадження систем електроопалення є особливо актуальним у тих містах, де проблема із централізованим теплопостачанням є вкрай критичною. Прийшов час застосовувати досвід європейських міст. Електроопалення з використанням нічного тарифу – одне з ефективних рішень. Це також ще один крок до скорочення споживання газу», - повідомив Сергій Савчук та нагадав про тенденцію до економії енергоресурсів населенням країни, а також результативність програми «теплих» кредитів.

Учасники наради дійшли згоди щодо необхідності комплексного та покрокового підходу до вирішення даного питання. Зокрема, планується переглянути схеми теплопостачання населених пунктів з урахуванням застосування систем електроопалення і відновлюваних джерел енергії.

Крім цього, передбачається проаналізувати економічну доцільність переведення на електроопалення одного або декількох міст України.

Ще одним кроком у вирішенні проблеми може стати надання населенню державної підтримки при впровадженні систем електроопалення, а також при модернізації внутрішньобудинкових електричних мереж. Це питання також буде опрацьовано учасниками наради.

Джерело: прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України

Интересные новости:
05.07.2017
887
Большая часть региона до сих пор не рассчиталась с населением за субсидии...
05.07.2017
2189
Горячее водоснабжение отключат в трёх районах столицы...
05.07.2017
1057
До 31 серпня триватиме ремонт вулиці поблизу Центру, рух транспорту буде обмежено...
17.11.2011
309
Для передачи показаний газовых счетчиков для абонентов «Киевгаза» сделали мобильное прил...
17.11.2011
434
Львів оголосив тендер на електронний квиток для оплати проїзду у міському транспорті...
16.11.2018
484
За останні роки концентрація шкідливих речовин у повітрі суттєво зросла...