Контрактова площа зараз і після реконструкції, що зміниться (фото)

2862 2017-06-14 07:16:00Після демонтажу МАФів у сквері №3 на Контрактовій розпочнеться реконструкція. Проект розробила Студія ландшафтної архітектури Максима Коцюби, пише Хмарочос.

Даний проект є першим кроком до загальної реконструкції Контрактової площі за проектом «Київська вітальня» авторського колективу, переможця конкурсу CONTR/ACT, яким передбачено створення якісно нового пішохідного простору.

За декілька років транзитна площа поросла кіосками, які поглинули історичну місцевість Подолу. МАФи закрили можливість вільного сприйняття простору міста.

Вже близько дев’яти місяців ідуть розмови про переоблаштування цієї ділянки. У травні тут демонтували перше кафе, а десятого червня почали демонтаж кіосків. На місці останніх тепер будуть рости дерева.

На території скверу висадять алею ясенів, розташують мобільні вуличні меблі, зроблять декілька зелених галявин, додадуть підвісне освітлення, покладуть бруківку.

Ідея перетворити цю територію на зелену зону замість стихійного базарчика виникла давно. У різний час тут хотіли збудувати торговельний центр, транспортний хаб і упорядкувати торгівлю у нових павільйонах. Але врешті-решт, у планах – не залишити на території скверу жодної споруди.

«Враховуючи те, що невдовзі відбудеться реконструкція Контрактової площі за проектом “Київська вітальня”, на даному етапі важливо не втручатися в історично закладену структуру скверу, а достатньо відновити втрачений простір», – розповідає у коментарі «Хмарочосу» Максим Коцюба.

Центральна зона скверу

Умовно новий сквер можна поділити на дві частини – транзитну алею і місце для відпочинку. Шлях від виходів зі станції метро «Контрактова площа» в напрямку до пам’ятника Сковороді і Гостинного двору зроблять мощеною алеєю. Широка транзитна зона дозволить комфортно пересуватись навіть у годину пік, попри щільний пішохідний потік.

Усі входи у сквер захистять від автівок стовпчиками-болардами. Деякі з них матимуть LED-підсвітку, щоб їх було видно вночі.

Згідно з проектом, плитка у цій зоні буде великоформатною, зі стороною прямокутника 22-45 сантиметрів, зроблена з бетону.

По такій плитці зручно везти візок чи валізу на коліщатах. Таке ж мощення з’явиться і на решті доріжок в сквері.

Озеленення і вуличні меблі

Зараз на цій території росте багато ясенів, багатьом з них близько 50 років. Було вирішено оформити алею, висадивши ці дерева по обидва боки проходу. Уся територія, де зараз демонтують кіоски, буде засаджена молодими деревами. Вони будуть посаджені у спеціальні секції з родючим ґрунтом під гранітний відсів – дрібний щебінь фракцією 5 мм і менше.

На деревах у зоні відпочинку додатково розвісять світильники діаметром 10 та 30 сантиметрів. На території скверу розкатають понад 2000 квадратних метрів рулонного газону. Також тут облаштують невелику мощену площу, якій даватимуть тінь дорослі дерева.

«Для того, щоб вилікувати травмований простір і надати можливість користувачам його переосмислити, будуть встановлені мобільні вуличні стільці, які кожен зможе розташувувати за власним бажанням, адже вітальня — це простір киян, в якому вони є господарями», – розповідає Коцюба.

Схожі стільці на площах і в парках є у багатьох містах. Одночасно, за проектом, тут буде 180 стільців та 35 столиків. Проте, пропонується закупити одразу більше меблів, на випадок крадіжок чи поломок.

Джерело: Хмарочос
Ескізи: Максим Коцюба

Интересные новости:
13.06.2017
792
В этом году в городе планируют отремонтировать на 100 км дорог больше, чем в прошлом...
13.06.2017
990
В "Укрреставрации" озвучили сумму, необходимую для завершения работ в исторической достопримечательн...
13.06.2017
866
Эксперты создали рейтинг стран, в которых цены на недвижимость выросли больше всего...
18.02.2019
437
В Техасском Университете представили свой новый проект пожароустойчивого покрытия...
18.02.2019
413
Проверять деятельность субъектов, занимающихся благоустройством, будут чиновники государственных адм...