В трьох містах України впровадять принципи сталого та інтегрованого міського розвитку на прикладі Німеччини

1240 2017-06-09 07:42:00


Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Міністерство навколишнього середовища, охорони природи, будівництва та ядерної безпеки Федеративної Республіки Німеччина (BMUB) визначили три українські міста, які, співпрацюючи з німецькими містами, на практиці впроваджуватимуть принципи сталого та інтегрованого міського розвитку. Ними стали Київ, Миколаїв та Львів.

Про це повідомив заступник Міністра з питань будівництва Мінрегіону Лев Парцхаладзе.

«Київ, Миколаїв та Львів стали учасниками спільної ініціативи Мінрегіону та BMUB в рамках проекту GIZ «Національна політика міського розвитку в Україні». Разом з трьома німецькими містами – Лейпцигом, Нюрнбергом та Оснабрюком - українські муніципалітети обміняються досвідом щодо впровадження кращих практик сталого та інтегрованого міського розвитку», - сказав він.

Критеріями відбору українських міст стали:

- відкритість місцевої влади та готовність реалізовувати нові муніципальні проекти;

- досвід у сфері інтегрованого міського розвитку;

- наявність цікавих ідей та ініціатив у сфері сталого розвитку для їх впровадження на практиці.

За словами заступника Міністра, сфери міського розвитку України та Німеччини є дуже схожими. «Ми маємо багато спільного в міському розвитку та інших аспектах - екологічному, соціальному, економічному. Вирішення проблемних питань у цих сферах неможливі без активної участі громадянського суспільства, це успішно діє в Німеччині і ми повинні це також впроваджувати у себе», - підкреслив Лев Парцхаладзе.

Від імені Федерального міністерства навколишнього середовища, охорони природи, будівництва та ядерної безпеки Німеччини уповноважений представник з політики міського розвитку Томас Хаберланд висловив подяку за співпрацю та зазначив, що з нетерпінням очікує на створення майбутньої мережі міст. За його словами, в Україні є багато цікавих ініціатив на місцевому рівні, які можуть бути застосовані у національній політиці інтегрованого розвитку міст.

Довідково: Проект  «Національна політика міського розвитку в Україні»  реалізовується за підтримки GIZ в рамках співпраці Мінрегіону та Федерального міністерства навколишнього середовища, охорони природи, будівництва та ядерної безпеки Німеччини та спрямований на створення національної політики, яка б притримувалася Лейпцизької хартії інтегрованого розвитку міст.  Одним з компонентів проекту є співпраця в сфері інтегрованого міського розвитку між трьома українськими та трьома німецькими містами, які утворять мережу для  обміну практичним досвідом.

Так, у грудні 2016 року у Києві за підтримки GIZ та обох міністерств відбулась Перша українсько-німецька конференція інтегрованого міського розвитку, у рамках якої було нагороджено призерів «Лейпцизької премії інтегрованого міського розвитку в Україні». Конкурс відзначив проекти інтегрованого розвитку міста, втілені за активної участі громад.

Джерело: прес-служба заступника Міністра з питань будівництва Мінрегіону Лева Парцхаладзе

Интересные новости:
09.06.2017
1021
Иностранцы теперь значительно реже интересуются приобретением недвижимости в стране...
09.06.2017
1004
Киевские власти продолжают "наводить марафет" на станциях метрополитена...
21.02.2011
306
В Україні відміняється обов’язкова вимога щодо обмеження висоти торговельних залів...