Новий закон у сфері містобудування змінить систему взаємодії забудовників, інвесторів та держави

1444 2017-06-06 08:54:00
Правові зміни в системі держархбудконтролю, передбачені Законом України № 1817-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», який набуває чинності 10 червня 2017 року, стануть передумовою для створення в Україні прозорого та інвестиційно привабливого ринку нерухомості, де на всіх ланках працюють виключно професіонали своєї справи.

Насамперед, це дозволить покращити комунікацію між забудовниками, інвесторами (громадянами) та державою, унеможливить виникнення нових проблемних будівництв, відкриє нові можливості для іноземних інвестицій.

«Сьогодні зміни в сфері містобудування, перш за все, залежать від професійної підготовки, знань та умінь тих фахівців, які впроваджуватимуть їх у життя. І наша задача підготувати цих людей до роботи в умовах нового правового поля, де відповідальність за видані дозвільні документи накладається вже не тільки на замовника будівництва, а й на посаду особу, що їх видала. Відповідальність, зокрема, дисциплінарна, адміністративна та кримінальна», — зазначив Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції Олексій Кудрявцев під час спеціалізованої інформаційно-методичної наради для керівників територіальних органів Держархбудінспекції.

У ході зустрічі було роз’яснено про ключові зміни, які відбудуться у зв’язку з набуттям чинності Закону України № 1817. Про перехід із триступеневої на двоступеневу дозвільну систему, що значно спростить будівництво незначних об’єктів, і в той же час посилить відповідальність щодо будівництва значущих соціальних об’єктів. Відтепер вони будуватимуться виключно на основі дозволу. Повідомлено також про підвищення відповідальності як для суб’єктів містобудування, так і для посадових осіб органів держархбудконтролю та про збільшення штрафних санкцій.

Учасників наради також було поінформовано про розмежування повноважень між новоутвореними органами держархбудконтролю, Держархбудінспекцією та її територіальними органами.

Крім того, розглянуто зміни в контрольно-інспекційній діяльності, а саме щодо періодичності проведення планових перевірок, впроваджено уніфікований акт перевірки та визначено терміни на усунення виявлених порушень.

Нововведення у системі ліцензування стосуватимуться впровадження безстрокових ліцензій на будівництво, обов’язкового отримання ліцензій для здійснення робіт на об’єктах середнього класу наслідків та змін у сфері контролю за ліцензійною діяльністю.

Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев підкреслив, що для досягнення очікуваних результатів від прийнятих змін в законодавстві органи держархбудконтролю всіх рівнів, центрального, регіонального і місцевого, мають працювати як єдиний злагоджений механізм. «Задля налагодження плідної співпраці територіальні органи ДАБІ повинні здійснювати нагляд за новоутвореними уповноваженими органами як з метою перевірки їхньої діяльності, так і для надання консультацій та допомоги в роботі. Ми одна команда, об’єднана спільними цілями та завданнями. Від якості нашої взаємодії напряму залежить результат роботи всієї системи держарбудконтролю», — сказав він.

 
Джерело: Мінрегіон

Интересные новости:
06.06.2017
755
2 червня в нові містобудівні повноваження отримало місто Павлоград Дніпропетровської області...
06.06.2017
874
Понад 45 млн грн отримає Закарпатська область від перевиконання Закарпатськ...
06.06.2017
1117
Евросоюз рассматривает возможность выделить дополнительно 50 млн евро на восстановление инфраст...
08.11.2000
447
За капитальный ремонт здания суда более чем за 60 миллионов гривен....
08.11.2000
502
Державний пакет акцій "Центренерго" збиралися продати на аукціоні з початковою ціною 5,9 млрд гривен...
08.11.2000
460
Уже инициировано получение аэропортом Белая Церковь статуса международного, которое ожидается в след...