Україна планує змінити ширину залізничних колій під європейські стандарти

1183 2017-05-23 07:20:00
Міністерство інфраструктури просить французьких колег посприяти залученню коштів ЄС для реалізації проекту щодо зміни ширини залізничної колії, повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури України.

Українська сторона висловила зацікавленість в залученні досвіду фахівців залізничної галузі Франції щодо будівництва нового рухомого складу у тому числі із застосуванням системи зміни ширини колії для рухомого складу. Французька сторона розгляне можливість експертно-консультаційної допомоги та сприятиме залученню коштів Європейського Союзу для отримання технічної допомоги в реалізації проекту щодо системи зміни ширини колії в Україні.

При цьому українська сторона поінформувала про проведення активної роботи з розвитку комбінованих перевезень в напрямку Європа – Азія з використанням транспортної інфраструктури України, зокрема в рамках діючих транспортних коридорів, визначених мережею TEN-T.

З метою залучення вантажопотоку сторони погодилися вживати всіх необхідних заходів шляхом створення конкурентоспроможних умов виконання перевезень в даному напрямку, скорочення термінів доставки, створення цифрових інформаційних ресурсів, проведення інформаційної роботи з вантажовласниками та вантажовідправниками.

Як відомо, найпоширенішою у світі шириною колії є 1 435 мм (4 фути та 8,5 дюймів). Таку колію мають 60% залізниць світу, зокрема залізниці Північної Америки, Китаю і Європи (за винятком країн СНД, Балтії, Фінляндії, Ірландії, Іспанії і Португалії).

В Україні наразі експлуатуються колії шириною 1 520 мм. Так, з середини XIX століття стандартом на залізницях Російської імперії (пізніше - СРСР), Фінляндії і Монголії була ширина колії 1 524 мм. З травня 1970 року до початку 1990-х залізниці СРСР були переведені на колію 1 520 мм.

На даний час в Україні знаходиться найбільша кількість стикувальних вузлів (близько 15) - на кордоні з Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією.

Джерело: прес-служба Міністерства інфраструктури України
Интересные новости:
23.05.2017
853
Владельцы квартир боятся продешевить, поэтому ставят заведомо завышенные цены...
23.02.2018
852
Все элементы благоустройства должны быть изготовлены из активного, нетоксичного, нерадиоактивного, н...
23.02.2018
1171
Напечатанные на 3D-принтере стены легко могут деформироваться и упасть, пока не высох...
23.02.2018
752
Головна мета проекту – сприяння залученню інвестицій у вітчизняні «зелені» проекти...