Схвалено законопроект, який стимулюватиме виробництва тепла з альтернативних джерел

770 2017-03-23 07:53:00
На цьому тижні Верховна Рада України приділила значну увагу питанням розвитку відновлюваної енергетики в Україні. 21 березня, Парламентом прийнято довгоочікуваний розроблений спільно з Держенергоефективності законопроект щодо стимулювання виробництва тепла з альтернативних джерел. Вже наступного дня, 22 березня, на засіданні Комітету ВРУ з  питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства розглянуто та схвалено законопроект № 6081, який дозволить полегшити підключення до мереж об’єктів з відновлюваної енергетики. Цей законопроект також розроблено разом з Держенергоефективності.

«Це тиждень перемог в Парламенті. Народні депутати України підтримують законодавчі ініціативи для спрощення ведення бізнесу у відновлюваній енергетиці, розроблені спільно з Держенергоефективності», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук події останніх двох парламентських днів.

«Так, законопроект № 6081 передбачає запровадження для власників проектів з відновлюваної енергетики прозорих та справедливих умов приєднання до мереж. Для цього пропонується встановити конкретний період дії технічних умов на підключення до мереж, а саме – 3 роки. Переконаний, що саме таким чином ми зможемо подолати назрілу в країні проблему спекуляції «зарезервованими» потужностями», - розповів Сергій Савчук, представляючи законопроект на засіданні.

Голова Агентства пояснив, що на сьогодні з можливих для використання 5,2 ГВт потужностей об’єктів відновлюваної енергетики вже 4,5 ГВт «зарезервовані» відповідно до виданих технічних умов на приєднання до мереж. Дія технічних умов за чинним законодавством безстрокова, а з цих 4,5 ГВт «зарезервованих» потужностей лише 37% було введено в експлуатацію. Решту проектів досі не завершено, а в деяких випадках навіть не розпочато. Отже, у зацікавлених інвесторів немає можливостей для реалізації нових проектів з будівництва об'єктів "зеленої" енергетики.

 «У зв’язку з цим, ми пропонуємо конкретний 3-річний термін дії технічних умов для усіх: тих, хто планує отримати їх після прийняття законопроекту, а також тих, хто вже їх має. Це дозволить уникнути будь-яких спекуляцій та зловживань з вже виданими технічними умовами, стимулюватиме інвесторів вчасно завершувати будівництво об’єктів та полегшить доступ до мереж нових власників «зелених» проектів», - повідомив Голова Агентства.

Загалом, після обговорення законопроекту народні депутати України, члени Комітету одноголосно вирішили рекомендувати Парламенту прийняти його у першому читанні за основу.


Джерело: Урядовий портал

Интересные новости:
23.03.2017
791
22 березня Уряд прийняв проект постанови, якою подовжено до 1 січня 2019 року існуючий режим звільне...
23.03.2017
584
Премьер-министр заявил, что у правительства есть возможность увеличить финансирование на ремонт и ст...
23.03.2017
666
В феврале 2017 года украинские металлурги выплавили 1,9 млн т стали, на 3,6% меньше, чем в феврале 2...
23.03.2018
1346
Земельные участки коммунальной собственности предоставляются в аренду на 7 лет под площадки для стро...
23.03.2018
798
По оценкам главного архитектора столицы, осенью будет принят историко-архитектурный опорный план, по...
23.03.2018
504
Зараз це питання врегульовується органами місцевого самоврядування та місцевими державними адміністр...