Cплата пайової участі. Чи вийдуть забудовники з «тіні»?

1543 2016-11-16 09:14:00Столичні депутати підтримали рішення про детінізацію сплати забудовниками Києва пайової участі. Зокрема, рішення Київради щодо порядку сплати пайової участі дає можливість реалізувати єдині принципи ведення будівельного бізнесу, що підвищить інвестиційну привабливість міста та суттєво підніме позиції України в авторитетному рейтингу Doing Business.

За рішення «Про затвердження Тимчасового порядку залучення, розрахунку розмірів і використання коштів пайової участі замовників у створенні і розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва», сьогодні, 15 листопада 2016 року, проголосувало 75 депутатів Київради.

Перший заступник голови КМДА та співініціатор рішення Геннадій Пліс вважає, що новий порядок не лише виведе з «тіні» забудовників, яким було вигідніше йти корумпованим шляхом, але й створить умови для неможливості таких процесів у майбутньому.

«Коли правила прості й прозорі, а людський фактор у них зведений до мінімуму – є всі шанси на успіх», – переконаний перший заступник голови КМДА.

«Порядок сплати пайової участі дозволить збільшити надходження коштів до міського бюджету, розширить базу платників пайового внеску, знизить витрати на адміністрування процесу розрахунку та сплати пайового внеску. Прозора процедура сплати, об’єктивно розрахований розмір пайової участі, проста уніфікована онлайн-формула, відсутність необґрунтованих звільнень від сплати, система обліку й контролю дозволять вивести будівельну сферу з тіні», – підкреслила співініціатор рішення, депутат Київради від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Ольга Балицька.

Вона також додала, що в цьому рішенні закладені найуспішніші міжнародні практики містобудівної діяльності та оптимальний механізм адміністрування дозволів на будівництво в частині фінансування розвитку та оновлення інфраструктури міста.

Порядок сплати пайової участі передбачає створення відкритої онлайн-системи, що відображатиме звітність щодо нарахованих та сплачених коштах по кожному об’єкту будівництва та через збір коштів на окремий рахунок і їх використання виключно для розвитку інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури. Зараз до бюджету Києва ці кошти не надходять. Лише за офіційним даними заборгованість по сплаті пайової участі сьогодні складає 2 млрд грн при надходженнях за 9 місяців поточного року близько 160 млн. Нова система дасть чітке розуміння та можливість контролювати витрати на інфраструктуру та покаже, як девелопери впливають на розвиток міста.

У розробці рішення взяли участь неурядові організації – Центр економічної стратегії, Реанімаційний пакет реформ, Easy Business, Офіс ефективного регулювання – BRDO, Американська торгівельна палата, Європейська Бізнес Асоціація, Комітет з нерухомості та будівництва Асоціації правників України та інші.

Рішення про порядок сплати пайової участі столичними забудовниками вступить у силу 1 січня 2017 року.


Джерело та фото: КМДА 

Интересные новости:
15.11.2016
897
Завершение строительства всего нового корпуса клиники запланировано на 2018 год...
15.11.2016
1050
Киевская прокуратура требует признать недействительным договор аренды 1 га парковой земли...
15.11.2016
1276
7 ноября завод запустил термический цех, а с 5 декабря зажжет печь и приступит к выпуску крупного ли...
18.10.2018
468
Наступним, по-державницькому мудрим кроком назустріч очікуванням людей має стати належне фінансуванн...
18.10.2018
1643
Киевское жилье скатывается в цене. 5 причин удешевления с прогнозами...