Як зареєструвати речові права на нерухоме майно та зекономити кошти

1162 2016-05-23 15:20:00Реформа (лат. reform, фр. réforme — «перетворюю», «змінюю»).

Оптимісти вірять, що всі зміни завжди відбуваються на краще, а серйозні кроки (тим більше держави) обґрунтовані не лише бажанням кардинальних перетворень будь-якою ціною, а мають на меті на уламках зруйнованого створити те нове, що суттєво відрізняється від минулого - обов’язково в кращу сторону. 

Розпочався третій тиждень від закінчення реформи у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. 

Всі державні «реєстраційні служби», припинили надання послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень з 01.05.2016 як це передбачено підпунктом 3 пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». 
«Повноваження передані на місця – реформа завершена» - рапортує у пресі керівництво Мін’юсту. 

... Що маємо на практиці?!

Аналізуючи звернення осіб, які сьогодні потребують отримання послуги з державної реєстрації речових прав на нерухомість, можна однозначно стверджувати, що нотаріуси розглядають право виконувати відповідні повноваження не як делеговану державою обов’язкову функцію, а як додатковий вид діяльності, що має приносити суттєвий дохід. Суми, які має сплати набувач нерухомості за державну реєстрацію права власності столичному нотаріусу, шокують та мало відрізняються від тих ….які….ну ви розумієте… 

Така ситуація не по всій країні, звісно. Але, найчастіше ми маємо справу із речовими права на нерухоме, розташоване в столиці. Тут ситуація значно ускладнена тим, що «місцева влада» не проявила належної ініціативи для отримання функцій, які так старанно передавалися на місця, та і досі не створила умов для отримання мешканцями столиці «мінімального гарантованого державою рівня отримання послуг». Тож, на даний час киянам лишається лише «сервіс» у приватних нотаріусів. 

А що ж реформатори?! Посадові особи Міністерства юстиції заявляють, що законодавством у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно не передбачено будь-якої плати за державну реєстрацію окрім адміністративного збору (хіба що плата за інформацію з Державного реєстру прав). На підтвердження цього виступає стаття 34 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». 

Утім, абзац третій частини першої статті 4 Закону України «Про нотаріат» дає нотаріусу право одержувати плату за надання «додаткових послуг правового та технічного характеру, які не пов'язані із вчинюваними нотаріальними діями, плату за вчинення інших дій, покладених на них відповідно до закону, а також за вчинення приватними нотаріусами нотаріальних дій». 

Ринок надання нотаріусами послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно лише формується. І це становлення відбувається далеко не в ідеальних умовах: сире і частково застаріле законодавство, м’яко кажучи, незадовільна робота програми, у якій потрібно здійснювати реєстраційні дії, та ще ряд чинників зумовлюють немалу вартість послуг. Але краще так, ніж некваліфіковані дії з державної реєстрації речових прав на нерухомість. Бо ж доволі часто стикаємось із тим, що окремі нотаріуси беруть плату меншу, ніж скрізь, але й відношення до процедури залишає бажати кращого: в ліпшому випадку на поданих клієнтом документах просто вчаться реєструвати. 

Нажаль, вже лунає багато тверджень про те, що реформа виявилася «провальною». Утім Конфедерації будівельників України вдається зберігати оптимізм. Завдяки роботі Фронт-офісу КБУ члени Конфедерації будівельників України позбавлені необхідності платити захмарні суми за державну реєстрацію прав на новозбудовану нерухомість та можуть при цьому не турбуватися за якість отриманих послуг. 
З огляду на критичну ситуацію з державною реєстрацією прав, що склалася в столиці, Фронт-офіс КБУ готовий відкрити свої двері не тільки членам Конфедерації, а й іншим особам, які зіткнулися з проблемами при отриманні відповідних послуг.

З питань отримання комплексної послуги у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно звертайтеся за тел.: (044) 200-04-52 
з 10-00 до 19-00.


Джерело: Конфедерація будівельників України
Інформація розміщена на правах реклами

Интересные новости:
18.05.2016
1150
Мнения экспертов, относительно перспектив развития индустриальных парков в Украине....
13.05.2016
1041
Державний фонд регіонального розвитку затвердив 219 проектів, наданих 11 регіонами із обсягом фінанс...
29.04.2016
1144
Одними из главных факторов, которые тормозят развитие украинской строительной отрасли, до сих пор ос...
13.12.2018
412
Появились покупатели, которые готовы инвестировать в приобретение торговых, офисных и складских цент...
07.12.2018
1172
В 2019 году жилые «квадраты» в Киеве и пригороде вырастут в цене примерно на 5-15%....
19.11.2018
662
Украинский Клуб Недвижимости (URE Club) совместно с компанией NAI Ukraine 8 ноября организовали встр...