Як діяти у разі втрати житла чи транспорту під час війни

Алгоритм дій, якщо під час війни ви втратили житло чи транспорт
2404 18.03.2022 в 08:02Алгоритм дій у разі втрати
майна під час війни


Інструкцію дій, на випадок втрати житла чи транспорту надала депутатка Київської міської ради Ксенія Семенова.


Фіксуємо руйнування

Обов’язково зберігайте документи про право власності на майно, технічний паспорт, за можливості - зробіть з них копії, а також актуальний витяг щодо перебування майна у власності з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (реєстр наразі працює з перебоями, тому спробуйте на порталі Дія).

В разі пожежі чи аварійного стану - викликайте працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій для усунення наслідків та складення відповідного акту, не забудьте отримати його копію. Також, зверніться до відповідної райдержадміністрації з заявою щодо складення акту обстеження житла або ж спробуйте скласти акт руйнування самостійно з сусідами. Сусіди в даній ситуації - люди важливі, тому якщо вони стали свідками руйнування (пожежі, обстрілу, тощо) - зафіксуйте їх письмові пояснення.

25 Telegram-каналов для помощи украинским беженцам в разных странах мира

Самостійно зробіть фото- та відеофіксацію руйнувань, а за наявності – збирайте та зберігайте статті, фото та відео ЗМІ щодо відповідних фактів. Щодо житла - спробуйте зібрати квитанції на рухоме майно (наприклад, побутову техніка, що знаходилась в будинку), фото майна до та після.

Зверніться з заявою про злочин до правоохоронних органів із наданням вищеперелічених доказів руйнування майна та обов’язково отримайте витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Матеріали пізніше також завантажте на сайт https://damaged.in.ua/. Це ресурс який збирає докази злочинів РФ для подальшого відшкодування.

Важливо: по максимуму збирати всі можливі докази руйнування, які надалі знадобляться - акти про руйнування майна, складені ДСНС та органами місцевої влади, детальна фото / відеофіксація нерухомості чи іншого майна до і після подій, інформація зі ЗМІ, свідчення сусідів, очевидців, в яких детально описано обставини пошкодження і їх характер, витяг з ЄРДР.

Створено Національний портал допомоги населенню: що відомо

Стосовно страхових виплат

Настання страхового випадку на території, на якій діє воєнний стан, теоретично не є підставою для відмови у страховій виплаті. Однак, скоріше за все, страховики не виплачуватимуть збитків, завданих майну внаслідок військових дій - обстрілів, бомбардувань тощо. Це стандартний виняток у договорах страхування майна. Про всяк випадок – раджу ще раз уважно перечитати ваш договір, раптом цей виняток у вас не зазначено.

Тобто, наприклад, власники застрахованих авто та будинків, які були знищені внаслідок ворожих обстрілів навряд чи отримають страхове відшкодування, а от виплату за класичне ДТП - так.

До речі, прем’єр-міністром України анонсовано початок збору інформації про пошкоджене та зруйноване житло через війну. Українці, які залишилися без житла через дії окупантів, зможуть подати заявку на відшкодування через Дію вже за тиждень. Якщо таке трапилось з вами і відчуваєте, що ніяк не можете зібратись з думками для паперових речей - пишіть на адресу semenova.kseniia@kmr.gov.ua

Як вберегтись вдома під час бомбардувань та ракетних ударів: основні правила від Центру протидії дезінформації 

Цікаво про спецтехніку: ремонт ходової частини гусеничного екскаватора 

Больше полезных рекомендаций населению о том, как действовать в условиях войны, читайте в спецтеме на Build Portal

Источник: 3m2
 
Интересные новости:
17.03.2022
2152
Які документи слід підготувати і скільки може компенсувати держава за зруйноване помешкання...
16.03.2022
3285
Центр протидії дезінформації нагадує основні правила, що рятують життя під час ракетних ударів та бо...
14.03.2022
3932
Добірка корисних сервісів від Мінцифри, які полегшать пошук житла українцям, які вимушено залиш...
12.05.2022
1866
Під час війни варто бути готовими залишитися без звичних умов життя. Про що варто пам’ята...
22.04.2022
1836
Відвідувати місця відпочинку на природі небезпечно. Усі міни та боєприпаси, які не розірвалися,...
31.03.2022
6019
Дізнайтесь, як захиститися від впливу сльозогінного газу, як надати першу допомогу та усун...