Близько 800 недобудов і обвал на світових ринках: чому дефолт китайського забудовника загрожує глобальній економіці

Криптовалюти, акції компаній та фондові індекси різко пішли донизу у понеділок, 20 вересня. Все через одну китайську компанію, які загрожує банкрутство
8990 22.09.2021 в 09:58300 мільярдів
доларів боргу


Найбільш заборгований у світі забудовник Evergrande має сплатити відсотки за своїми облігаціями у розмірі 84 мільйони доларів цього четверга. На початку тижня компанія намагалася розплачуватися з інвесторами майном, оскільки не має грошей, щоб виконати свої зобов'язання.

Чому Evergrande в біді

Компанія заборгувала понад 300 мільярдів доларів, які позичала, щоб стрімко зростати та стати найбільшою компанією з нерухомості у Китаї.

Сьогодні компанія має близько 800 незавершених проєктів по всьому Китаю, близько 1,2 мільйона осіб все ще очікують заселення в нові будинки.

Останніми днями біля головного офісу компанії проходять мітинги, переважно постачальників, пише Los Angeles Times. Наприклад, перед компанією, яка проводила клінінг цього офісу, Evergrande заборгувала 300 тисяч доларів. Представник клінінгової компанії переказує слова девелопера: «У нас немає грошей, робіть все, що вам захочеться». Деякі з постачальників виставляли власні будинки під заставу кредитів, щоб покрити свою роботу для Evergrande. Вони були впевнені, що «така велика компанія» не зможе не оплатити. Зараз на них тиснуть як банки, так і їх працівники. Адже весь ланцюжок поставок будівельних матеріалів протягом багатьох років реалізовувався завдяки борговим розпискам Evergrande замість готівки.

The New York Times писало, що Evergrande можна вважати найзакредитованішим забудовником в світі. Багато експертів упевнені, що компанія впаде в найближчому майбутньому. Видання називає кілька причин краху компанії. Так, цьому сприяло посилення контролю китайських регуляторів над кредитуванням забудовників, що змусило Evergrande почати продаж своїх активів. Ще одна проблема полягає в уповільненні ринку нерухомості Китаю і зниженні попиту на квартири.

Невизначеність щодо майбутнього компанії призвела до падіння акцій на 85%. Світові агентства також знизили кредитний рейтинг облігацій компанії.


Чому проблеми Evergrande важливі для світу

Існує кілька причин, чому проблеми Evergrande є серйозними.

Багато людей купували нерухомість у Evergrande ще до початку будівельних робіт. Потенційно вони можуть втратити свої гроші, якщо компанія збанкрутує.

Компанії, які ведуть бізнес з Evergrande, ризикують зазнати великих збитків та збанкрутувати.

Це потенційний вплив на фінансову систему Китаю, яка є другою за величиною у світі.

Фінансові наслідки були б далекосяжними. Як повідомляється, Evergrande має борг перед приблизно 171 національним банком та 121 іншою фінансовою фірмою.

Якщо Evergrande не виконає зобов’язання, банки та інші кредитори можуть бути змушені кредитувати менше. Це своєю чергою призведе до так званої кредитної кризи, коли компанії борються за позики за доступними ставками. Кредитна криза суттєво може пригальмувати економічний розвиток Китаю. А відтак це відчує і глобальна економіка.

Зазначимо, що Китай є головним торговельним партнером України як за експортом, так і за імпортом. За перші 7 місяців 2021 року Україна продала Китаю товарів на суму 4,99 мільярда доларів, а імпортувала – на 5,53 мільярда доларів, за даними Держстату.


Чи втрутиться Китай

Деякі аналітики, зокрема й Метті Бікінк, переконані, що Пекін не залишиться осторонь і втрутиться в ситуацію.

Водночас головний редактор державної газети Global Times Ху Сіцзінь стверджує, що Evergrande не слід розраховувати на допомогу від Китаю, адже цим уряд може подати поганий приклад іншим приватним компаніям.


Що відомо про обвал на світових ринках

У понеділок, 21 вересня, американський фондовий індекс S&P 500 за підсумками дня втратив 1,9%, повідомляє. Індекс Dow Jones знизився на 1,8%, NASDAQ – на 2,4%, а європейські акції впали на 1,8%.

Провідний індекс гонконзької фондової біржі The Hang Seng також втратив 3,5%.

За добу біткойн втратив близько 4%.

Цікаво про ремонти: дізнайтесь як оформити дерев'яний ґанок

Источник: financy
 
Интересные новости:
22.09.2021
3812
На час карантину діяв закон, який фактично дозволяв самостійно встановлювати строк розгляду док...
22.09.2021
899
Роз'яснення щодо обмеження на будівництво багатоповерхівок серед садибних забудов...
22.09.2021
717
Оплату за використання автомобільних доріг збиратимуть з автомобілів масою понад 12 тонн...
26.11.2021
12493
Несмотря на карантин, жителей Киева допустят на церемонию прощания с бывшим градоначальником...
26.11.2021
674
Роботи-«аватари» зустрічають відвідувачів, подають замовлення та прибирають посуд зі сто...