Бізнес погіршив оцінку стану справ у сфері оподаткування (ІНФОГРАФІКА)

Інтегральний показник Податкового індексу склав 2,9 балів з 5 можливих
3081 23.12.2020 в 10:49Оцінка ситуації з
оподаткуванням в Україні

У другому-третьому кварталі 2020 року бізнес погіршив оцінку ситуації з оподаткуванням в Україні. Інтегральний показник Податкового індексу склав 2,9 балів з 5 можливих.

У попередньому періоді (IV квартал 2019-го - I квартал 2020-го) показник склав 2,95 бали. Про це свідчать дані опитування Податковий індекс, яке провела бізнес асоціація.

«Індекс продовжує залишатися у негативній площині. Результати Податкового індексу демонструють невтішну стабільність настроїв податкових експертів другий рік поспіль. До того ж, протягом всієї історії дослідження з 2011 року індекс жодного разу не перетнув позначку у 3 бали (свідчить про нейтральне значення, - ред.)», - заявили в асоціації.

Серед складників податкового індексу найгіршу оцінку отримала якість податкового законодавства - 2,74 бали, а найкращу - ситуація щодо фіскального тиску - 3,13 балів з 5 можливих. Якість податкового обслуговування експерти оцінили на 2,95 бали, обтяжливість/легкість адміністрування податків на 2,8 бали.

Мораторий на проверки бизнеса частично отменен: в каких случаях к вам придут контролеры

«Незважаючи на загальне покращення оцінки щодо фіскального тиску, у порівнянні з початком року збільшилась кількість респондентів, які повідомили про відчутні прояви тиску - 32% (24% у минулому періоді). Ще 23% опитаних повідомили, що фіскальний тиск був майже відсутній, а 18% не помітили жодних проявів тиску. У попередній хвилі опитування таких було 49% та 11% відповідно. 27% експертів оцінили рівень тиску як нейтральний», - повідомили у асоціації.

Серед методів фіскального тиску, які все ще спостерігаються, бізнес назвав такі:

  • необґрунтовані трактування податкового законодавства контролюючими органами та інформаційні запити;
  • «пропозиції» сплати податків авансом;
  • невчасне подання звітності через технічні збої роботи серверу ДПС є причиною штрафів;
  • нарахування спірних штрафних санкцій, обтяжливі перевірки, тощо.

Також спостерігається поляризація оцінок експертів щодо якості податкового обслуговування. Хоча 52% респондентів вказали на задовільний рівень послуг, однак кількість задоволених роботою податківців зменшилася до 24% (32% у попередньому періоді). Також зросла кількість незадоволених до 24% (17% на початку року).

Нова концепція реформи ДАБІ та створення ДІАМ. Коротко про головне з перших вуст

Традиційно найнижчими виявилися оцінки якості податкового законодавства та процесу адміністрування податків і підготовки звітності. Так, кількість незадоволених якістю податкового законодавства залишилась незмінною з попереднього періоду та склала 30%. Дещо зросла частка задоволених - з 7% у попередньому періоді до поточних 10%. Ще 60% експертів вважають якість податкового законодавства України задовільним.

Більшість респондентів, а саме 60% оцінили процес підготовки податкової звітності та адміністрування податків на задовільному рівні, тоді як 30% переконані, що він є обтяжливим. Всього 12% респондентів вважають цю процедуру легкою.

78% генеральных директоров компаний считают текущий инвестиционный климат в Украине неблагоприятным

Експерти вказують на такі фактори, що негативно впливають на підготовку податкової звітності та адміністрування, у порядку пріоритетності:

  • кількість часу, витраченого на підготовку податкової звітності та сплату податків;
  • незрозумілість правил та роз’яснень щодо підготовки податкової звітності та проведення платежів;
  • поспішне запровадження нових правил та недостатність часу для пристосування до них;
  • недосконалість електронної системи звітності;
  • кількість платежів.

В цілому, лише 7% експертів вважають, що чинний податковий режим сприяє розвитку їхнього бізнесу. Для покращення умов ведення бізнесу в контексті податкової сфери експерти виділили три пріоритетні напрямки для подальшого вдосконалення - оподаткування прибутку підприємств, податок на додану вартість та оподаткування персональних доходів.«Цього року було прийнято низку радикальних змін, які стосувалися багатьох податків, що, звісно, додало клопоту компаніям. Бізнесу довелося оперативно пристосовуватися до нових правил, а отже, не викликає подиву те, що податкові експерти скаржаться на незрозумілість правил та роз’яснень або на їх відсутність, а також поспішне запровадження нових вимог. Прогнозованість та стабільність - критично важливі для бізнесу, особливо якщо йдеться про впровадження податкових нововведень», - прокоментувала результати дослідження представник асоціації.

Законодавчі новели 2020 року, які вплинуть на будівельний ринок

Дослідження Податковий індекс проводиться з 2011 року. У поточній хвилі опитування (II-III квартал 2020 року) взяв участь 91 фахівець у сфері податків та фінансів членських компаній асоціації.

Наступного року буде створено дві нові інституцій з охорони культурної спадщини

Цікаво про ремонти: раніше ми писали як підготувати вітальню до новорічно-різдвяних свят

Источник: nv
 
Интересные новости:
21.12.2020
9059
Як підготуватися до перевірки Держпраці, що робити під час відвідування інспектора та розгляду справ...
18.12.2020
2281
Чи впорався ринок нерухомості із наслідками пандемії і що змінилось протягом року...
17.12.2020
948
І чому про це варто замислитися вже зараз...
27.01.2021
597
Норми, обмеження по висоті та дозвільні документи, які регулюють встановлення парканів у 2021 році...
22.01.2021
1024
Минулий рік став часом великих змін та потрясінь. Коронакриза позначилась і на будівництві, адже ця ...
21.01.2021
441
Все частіше українці стикаються з проблемою відсутності права в повному обсязі користуватись земельн...
Новости и Акции компаний
З Різдвом!
06 января 2021 г. 1617
Вітаємо з Новим Роком!
30 декабря 2020 г. 1167