Ринок житла: як змінились цінники на новобудови столиці і скільки коштуватимуть квадратні метри восени

Що буде із цінами на житло в Києві восени 2020 року
1182 06.10.2020 в 05:46


Ринок новобудов восени:
що буде з цінами


Осінь 2020 року принесла на ринок нерухомості помітне пожвавлення: угод стало більше, попит і далі відновлюється, а ціни пішли вгору. Щоправда, усе озвучене вище, за словами гравців на ринку й опитаних експертів, має масу обмежень і «якщо». Що буде із цінами, пропозицією та попитом на житло в Києві в найближчій перспективі?.

Самые высокие темпы роста цен на недвижимость: Киев занял 11 место из 150 городов мира. Рейтинг

Середня вартість квадратного метра в новобудовах Києва станом на початок жовтня трохи уповільнила зростання: якщо минулого місяця подорожчання в гривнях було одразу на 5%, то наразі лише на 100 грн, або 0,4%, до 26,6 тис. грн/кв. м, а в доларах, навпаки, навіть невелике падіння - на $10, або 1%, до $950.

Якщо подивитися на динаміку середньої ціни рік до року, то у вересні торік ціна в гривні була на 2,6 тис. грн, або 10,8% нижче, ніж у вересні 2020 року, а в доларах на $10 вище.


Що впливає на зростання цін на нерухомість?

Передусім це подорожчання собівартості будівництва. Зростання цін на будівельні матеріали в середньому на 4% позначилося на ціні вже до старту бізнес-сезону, водночас окремі складники, як-от бетон, керамоблок, облицювальні матеріали, за даними, озвученими  гравцями ринку, додали в ціні в діапазоні 10-15%.

Другий момент - психологічний. Це зростання попиту з боку покупців. Щоправда, варто визнати, що похвалитися подібним може обмежена кількість проєктів у сегментах комфорт+ і бізнес. Це пов'язано також із темпами будівництва на майданчиках і вищим ступенем готовності.

Динаміка продажу квартир у столиці: як змінився попит і що купували (ІНФОГРАФІКА)

Покупець, побоюючись наслідків коронавірусу та нових довгобудів, дуже лояльно ставиться до майданчиків, на яких кипить робота. Новобудови з темпами будівництва 2-4 поверхи на місяць і готовністю 40-60% і вище вже до початку осені заговорили про відновлення попиту на рівні 70-80% і подорожчання вартості залежно від проєкту та його характеристик на 5-7%.

Однак увесь ринок - це далеко не ліквідний продукт. Частка останнього ледь досягає 40%, з яких 10% - це новобудови на початкових етапах. А житло мас-маркету, яке все ще в достатній кількості, через брак попиту не може собі дозволити подорожчання квадрата. Ось і виходить, що середня ціна зростає нерівномірно.

Потягнули ціни вгору волатильність національної валюти, а також зниження ставок за депозитами в гривні. Це сприяло збільшенню відсотка інвестиційних угод на первинному ринку нерухомості. Цілком імовірно, якщо подивитися на прогноз курсу долара на жовтень, що їхня кількість до кінця року може тільки зрости.

На 41% менше кв.м: в Києві ввели в експлуатацію значно менше житла ніж торік


Як змінилися ціни на квартири в новобудовах за класами житла?

У гривневому еквіваленті зросло все, крім еліт-класу. Елітне житло значно просіло - на 7,2 тис. грн, або 10,5%, до 61,3 тис. грн. «Економ» зріс на 1,5 тис. грн, або 7,7%, до 21 тис. грн/кв. м, «комфорт» - на 800 грн, або 3,7%, до 22,4 тис. грн/кв. м, а «бізнес» - на 3,4%, до 40 тис. грн.

У доларах ситуація виглядає так: «економ» зріс на $30, або 4,2%, до $740/кв. м, «комфорт» - на $10, або 1,3%, до $800/кв. м, «бізнес» - на $20, або 1,4%, до $1,42 тис./кв. м, а еліт просів на $290, або 11,6%, до $1,2 тис./кв. м.

Це лише середні цифри по ринку. У кожному проєкті ціна залежить від безлічі чинників, серед яких і локація, і формат, і концепція, і ступінь готовності об'єкта. Впливає на зростання ціни на цьому етапі й рівень реального попиту. Є інтерес покупця - можна поступово зростати квадрату. Тому не дивно, що дві новобудови умовно одного класу з приблизно схожим набором параметрів можуть зовсім по-різному додавати за вартістю.

При первой покупке жилья украинцам больше не нужно платить пенсионный сбор


Що буде із цінами на новобудови восени 2020 року?

За умови відсутності нових економічних потрясінь і збереження рівня платоспроможного попиту в сегменті комфорт+ і бізнес-класі можна очікувати зростання цін в окремих проєктах на 5-7% до кінця року. Опитані  експерти одностайні в тому, що економкласу й житлу, яке не дотягує до вимог покупця, з ростом вартості квадрата доведеться почекати.

Підштовхнути ціни до зростання також може подальша девальвація гривні та зниження ставок за депозитами. А ось просідання реальних доходів, економічні наслідки коронакризи, зокрема, зростання кількості безробітних і обмежений платоспроможний попит, навпаки, стримують ціни. Це означає, що середня вартість навряд чи встигатиме за темпами ліквідних об'єктів.

«Щоби викликати інтерес до себе, деякі забудовники пропонуватимуть знижки до 15-20%, а також демпінгуватимуть. Залишається сподіватися, що покупцеві досить попередніх уроків і він украй вибірково підходитиме до пошуку новобудови, оцінюючи, зокрема, і репутацію компанії, і темпи будівництва, і сам концепт ЖК», - поділився думкою представник великого київського девелопера.

Придется платить "Нафтогазу": тысячи украинских семей вынуждены искать новых поставщиков газа 

Интересно о спецтехнике: ранее мы писали о технические характеристики и преимуществах экскаваторов Hyundai 

Источник: thepage
 
Интересные новости:
20.10.2020
654
Цены на квартиры после выборов могут вырасти на 5-17%, а некоторые стройки и вовсе заморозят...
09.10.2020
443
Что происходит с рынком недвижимости после 8 месяцев карантина и на что следует обращать внимание ин...