Потрібно викинути ліцензування як непотрібне. Держава має контролювати будівництво лише на етапі здачі об'єкта в експлуатацію – Шмигаль

Державний нагляд в за будівництвом треба здійснювати лише на етапі введення об'єкта в експлуатацію
836 21.05.2020 в 09:24Державний контроль за будівництвом
треба змінювати


Державний нагляд в будівельній галузі потрібно здійснювати на етапі введення в експлуатацію об'єкта, а не перед початком його будівництва.

Про це заявив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час наради з учасниками будівельного ринку, передає Build Portal.

«Потрібно відокремити контрольну функцію, викинути ліцензування як непотрібне, забрати контроль на вході і поставити контроль лише на етапі введення в експлуатацію», - сказав Шмигаль.

Ставка налоговой амнистии для недвижимости может быть снижена до 0%

За його словами, необхідно швидко пройти реформу будівельної галузі в Україні і прийняти відповідні законопроєкти, які на сьогодні вже в основному підготовлені. 

«Тоді і ринок інакше запрацює, і будівництво буде іти швидше, і ми зможемо уникнути незаконних будівництв. Треба дати всім однакові правила гри. Бо бізнес - це конкуренція. І ці правила - завдання влади - Кабміну і Верховної Ради", - заявив Прем'єр-міністр.

Він нагадав, що суть реформи полягає в тому, щоб замість Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ), яка має надмірні повноваження, створити три центральних органи влади, між якими розподіляться регуляторні та контролюючі функції. Шмигаль наголосив, що під час розробки реформи будівельної галузі та Державної архітектурно-будівельної інспекції був врахований європейський досвід.

«Ніде в Європі немає контролю будівництва на вході, є містобудівельні умови і обмеження, за які хтось несе персональну відповідальність», - зазначив він.

Повышение цен на жилье, новый закон и долгострои. Почему эксперты говорят, что это хорошо?

За словами Прем'єр-міністра, він також виступає за впровадження системи страхування ризиків замовника, інвестора і підрядника. Крім того, очільник уряду підтримав ініціативу щодо створення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, що буде розслідувати факти корупції в ДАБІ, та погодився з пропозицією учасників ринку щодо створення робочої групи, яка спільно напрацює пропозиції до законопроєкту.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України 13 березня 2020 року ухвалив проєкти постанов про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ) та про створення замість неї окремих органів, між якими будуть розподілені функції ДАБІ. Постанови набрали чинності 19 березня 2020 року.

7 травня Кабінет міністрів призначив Юрія Васильченка, який до того очолював ДАБІ, головою Державної інспекції містобудування України.

Голова Державної інспекції містобудування розповів про нове відомство та його функціонал

Державна інспекція містобудування України (ДІМ) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом міністрів через міністра розвитку громад та територій і який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

Узнайте больше об обновлении ГАСИ, читайте спецтему Build Portal "Перезагрузка ГАСИ"  ЧИТАЙТЕ ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ О КОРОНАВИРУСЕ, ПРОГНОЗЫ И СОВЕТЫ ДЛЯ СТРОИТЕЛЕЙ, переходите в спецтему "Короновирус и строителство - прогнозы и советы"
 

 

Источник: ukrinform
 
Интересные новости:
21.05.2020
970
Президент Зеленский заявляет, что программа "Большая стройка" работает "на полную"...
21.05.2020
1035
Законопроєкт про оптимізацію дорожнього будівництва дасть змогу суттєво знизити корупційну складову ...
21.05.2020
679
Зеленський пообіцяв запровадити в країні іпотечний кредит під 10% річних...
05.06.2020
826
Здешевлення потребуватиме рефінансування НБУ чи компенсацій з бюджету...
05.06.2020
776
Президент заявил о важности учетной ставки Нацбанка...
05.06.2020
1266
Будівництво і ремонт доріг: Рада ухвалила в цілому законопроєкт №3510 "Про внесення змін до Бюд...