Декомунізація в дії: де зараз демонтовані пам’ятники Києва?

Районні адміністрації мають уявлення про долю менш як 60 пам’ятників і меморіальних дошок, які підпали під дію закону про декомунізацію. Частину пам'ятників демонтували так звані «невідомі особи»
763 23.01.2020 в 07:57Районні адміністрації мають уявлення про долю менш як 60 пам’ятників і меморіальних дошок, які підпали під дію закону про декомунізацію. Про це повідомляє УНН.

Подільський район (6)

На Подолі демонтували дві скульптури Леніна (вул. Набережно-Лугова, 8 та вул. Костянтинівська, 64), копію скульптури Івана Шадра «Камінь – зброя пролетаріату» навпроти кінотеатру «Жовтень», меморіальну дошку Більшовикам 1919 (вул. Сковороди, 2), меморіальну дошку Більшовикам 1918 (Контрактова площа, 12) та меморіальну дошку маршалу Гречку на вулиці його ж імені.

У райдаміністрації повідомили, що демонтовані об’єкти перебувають на зберіганні балансоутримувачів, доки їх не передадуть до Музею тоталітаризму.

Оболонський район (0)

В Оболонській РДА запевнили, що в районі не було пам’ятників, які підпадали би під дію декомунізаційних законів.

Шевченківський район (2)

В райдаміністрації також повідомили, що нічого не демонтували. Зате «невідомі особи» знесли два пам’ятника: Дем’яну Коротченку біля метро «Берестейська» і комсомольцям 1920-х років біля парку «Нивки». Обидва ці пам’ятники мали охоронний статус.

Ці пам’ятники було розташовано на території, яка перебуває на балансі районного КП УЗН, але самі пам’ятники – не на балансі підприємства. Тож інформація про їхнє місце зберігання відсутня. Водночас на фото зі ЗМІ видно, як зруйнований пам’ятник Коротченку забрали комунальники.

Святошинський район (2)

Відомо про демонтаж двох меморіальних дошок Омеляну Горбачову (пр. Перемоги 71/2) та Лаврентію Картвелішвілі (вул. Василя Кучера). Під час демонтажу дошки розбили.

В РДА також зазначили, що в різні роки було демонтовано пам’ятники Леніну, які перебували на територіях різних промислових підприємств. Але їхня доля невідома, оскільки зносили їх не на виконання закону про декомунізацію.

Солом’янський район (5)

Чотири демонтовані пам’ятники зберігаються на територіях промислових підприємств, ще один бюст – на території аеропорту «Київ» (Жуляни).

Печерський район (29)

У КП УЗН Печерського району повідомили, що 29 демонтованих об’єктів передали у Державний музей авіації.

Дніпровський район (8)

Вісім пам’ятних дошок утилізували, бо їх пошкодили під час демонтажу.

Деснянський район (0)

В РДА повідомили, на території району відсутні пам’ятники, які підлягають демонтажу.

Дарницький район (7)

Серед шести демонтованих об’єктів – гранітна дошка Надії Крупської та мармурова дошка Заслонова, скульптура Леніна в дитинстві, пам’ятник Леніну, бюст Крупської та пам’ятник Ковпаку. Вони перебувають на зберіганні КП УЗН.

Крім того, на вулиці Бориспільській, 7 «невідомі особи» у 2015 році знищили пам’ятник Леніну.

На Дарниці залишилася скульптурна композиція екіпажу бронепоїзда «Таращанець», яка має статус пам’ятки монументального мистецтва національного значення. Скульптуру можуть демонтувати лише після відповідного рішення влади.

Голосіївський район (11)

Сім об’єктів демонтували балансоутримувачі за свій рахунок. Пам’ятник чекістам на Либідській площі знесли 2016 року «невідомі особи» – тобто учасники «Азову», «Правого сектору», «ОУН» та інших угруповань.

Ще три об’єкти з «декомунізаційного» списку «територіально не перебувають у Голосіївському районі». Інформація про місце зберігання демонтованих об’єктів відсутня.

У 2017 році секретар Київради Володимир Прокопів повідомляв, що в Києві було знесено понад 100 пам’ятників. Із них лише сім визнали такими, що мають художню цінність. Серед них – кінна статуя Миколи Щорса.

Читайте також про те, що у Києві можуть з’явитися сквер Магомаєва та вулиця Гарета Джонса.

Источник: hmarochos
 
Интересные новости:
23.01.2020
919
На улице Преображенской в Одессе установили отреставрированные двери, за которые горсовет заплатил о...
23.01.2020
1148
На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональни...
22.01.2020
1074
З проєкту капітального ремонту Хрещатика зникли згадки про наземні переходи. Раніше йшлося про облаш...
09.04.2020
6343
Стоит ли рассматривать покупку квартиры, как способ сохранения денег в кризис? На что стоит обратить...
09.04.2020
2697
В Киеве решают, кто будет достраивать ЖК «Флагман» и «Родинний затишок»...
09.04.2020
601
Правительство обязало почтальонов приность на дом украинцам пенсии и помогать платить за коммуналку ...