Парцхаладзе: «У 90% українських навчальних закладів евакуаційні двері перекриті»

Офіційним листом КБУ звернулася до центральних та місцевих органів влади з пропозицією здійснювати постійний контроль за дотриманням ДБН «Будинки і споруди. Заклади освіти»

994 18.12.2019 в 08:25ДБН містять важливі зміни що стосуються підвищення безпеки та комфорту навчальних закладів

Сьогодні 90% українських навчальних закладів мають перекриті евакуаційні двері. Про це написав президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

Офіційним листом від Конфедерації будівельників України він звернувся до Кабінету Міністрів України, Центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування – з пропозицією здійснювати постійний контроль за дотриманням ДБН В.2.2.-3:2018 «Будинки і споруди. Заклади освіти», які вступили в дію 1 вересня 2018 року.

«Враховуючи трагічну пожежу в Одеському коледжі, а це не перший летальний випадок у закладах освіти – аби запобігти подібним ситуаціям у майбутньому, пропоную розглянути можливість фінансування у 2020 році обов’язкового переоснащення та реконструкції всіх діючих навчальних закладів відповідно нового ДБН», - зазначив Лев Парцхаладзе.

За його словами, вищезгадані ДБН містять важливі зміни щодо проектування закладів освіти, що стосуються підвищення безпеки та комфорту навчальних закладів.

Вони передбачають:

  • встановлення у навчальних закладах безпечних евакуаційних дверей без затворів, з вільним відчиненням зсередини без ключа - дверей «антипаніка»;
  • вільний доступ до евакуаційних виходів - їх в жодному разі не можна перекривати або загороджувати, що, на жаль, іноді трапляється навіть у закладах освіти;
  • двері евакуаційних виходів із коридорів поверху, сходових клітин, актових і фізкультурно-спортивних залів, аудиторій, класів, навчальних кабінетів і лабораторій, вестибюлів та інші двері на шляхах евакуації у школах повинні бути без затворів і у разі пожежі вільно відкриватись зсередини без ключа;
  • неможливість облаштування евакуаційних виходів через розсувні, обертальні та піднімально-опускні двері, а також турнікети, що обертаються або розсуваються.


Раніше ми розповідали, що нові ДБН створюють умови для усунення бар’єрів у закладах освіти.  А також про те, що нові школи в Україні будуть проектуватися з відкритим навчальним простором. 

Про внесення змін до Державних будівельних норм читайте у розділі «ДБНи», тут зібрані ВСІ нововеддення норм та коментарі експертів. 

 
Интересные новости:
17.12.2019
611
У "Київміськбуду", на думку його голови, не повинно виникнути проблем з добудовою ЖК "Укрбуд Девелоп...
17.12.2019
664
Правительство в ближайшие дни представит карту инфраструктурных инвестиционных проектов. Об этом соо...
17.12.2019
1067
У Мінрегіоні відбулось обговорення актуальних питань щодо формування в умовах децентралізації інклюз...
22.01.2020
920
Бюро Foster + Partners подало апелляцию по поводу 300-метровой башни Тюльпан, строительство которой ...
22.01.2020
491
IKEA строит в Вене магазин без паркинга – он будет спроектирован, прежде всего, как место, где...
22.01.2020
677
В столице 177 домохозяйств производят электроэнергию с помощью солнечных электростанций...