З цієї осені траси повинні будувати з обов‘язковими розривами дорожнього огородження

З вересня цього року траси повинні будуватись з обов‘язковими розривами дорожнього огородження – згідно зі змінами до ДБН

664 06.11.2019 в 08:11Розриви мають розташовуватися не рідше, ніж через кожні 10 км

З цієї осені траси повинні будувати більш зручними - з обов‘язковими розривами дорожнього огородження. Це необхідно для того, щоб у випадку надзвичайних ситуацій спеціальна техніка – пожежна, швидка або, наприклад, снігоприбиральна машина могла зручно проїхати за призначенням.

Відповідна будівельна норма набрала чинності з 1 вересня цього року, коли вступили у дію зміни у ДБН В.2.3-4-2015 “Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II. Будівництво”.

Про це нагадав президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

“Такі розриви мають розташовуватися не рідше, ніж через кожні 10 км. Це важливо робити, адже у разі якоїсь надзвичайної ситуації завдяки цим розривам пожежна або швидка може розвернутися одразу, а отже, оперативніше надати допомогу. А в нас виходило так - щоб розвернутися, потрібно проїхати декілька десятків кілометрів вздовж дорожнього огородження, поки воно не закінчиться чи ще щось. Тому технологічні розриви дорожнього огородження і були потрібні. Тепер вони є обов’язковими для найбільших швидкісних трас. Норма діє вже з вересня”, - написав він.

Парцхаладзе додав, що такі технологічні розриви також можуть використовуватися снігоприбиральними машинами для оперативного розчищення трас. Або у випадку ДТП, щоб не створювати додаткові затори.

Дія ДБН розповсюджується на будівництво нових, реконструкцію чи капітальний ремонт найбільших трас. Це дороги І категорії, тобто, такі, що мають обов'язкову розподільчу смугу і 2–4 смуги для руху в одному напрямку.

Раніше ми повідомляли про те, що для підвищення безпеки на українських дорогах тепер можуть з’являтися шумові смуги.  А також про те, що на дорогах почнуть з’являтися протизасліплювальні екрани

Про внесення змін до Державних будівельних норм читайте у розділі «ДБНи», тут зібрані ВСІ нововеддення норм та коментарі експертів. 

Интересные новости:
05.11.2019
791
У Конфедерації будівельників України вважають, що потрібно збільшувати кількість електрозаправок, зм...
04.11.2019
706
Тепер жіночих туалетів у нових та реконструйованих кінотеатрах і театрах буде в 2 рази більше &ndash...
04.11.2019
715
1 листопада набули чинності нові ДБН «Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади»...
19.11.2019
3212
З грудня набувають чинності нові ДБН щодо проектування житлових будинків висотою до 73,5 м...
18.11.2019
491
Новий ДБН щодо закладів культури набув чинності з 1 листопада цього року та містить декілька змін, щ...
14.11.2019
571
1 листопада набули чинності ДБН “Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади”, згідно з як...