Вчені розробили технологію повторного використання кремнію зі старих сонячних батарей

Вчені з австралійського державного університету Дікіна розробили технологію повторного використання кремнію з відпрацьованих сонячних панелей
3330 05.11.2019 в 07:22
Нанорозмірний кремній може зберігати приблизно в 10 разів більше енергії

Вчені з австралійського державного університету Дікіна розробили технологію повторного використання кремнію з відпрацьованих сонячних панелей. Про це йдеться в повідомленні університету, передає newatlas.com.

Австралійським науковцям вдалося не лише витягти кремній з відпрацьованих сонячних панелей для повторного використання, але й продемонстрували його потенціал у якості анода для високоенергетичного акумулятора.

"Різні дослідницькі групи по всьому світу вилучали елементи і деталі з використаних фотоелектричних панелей, - пояснює член команди доктор Мохлесур Рахман. - Незважаючи на те, що багато елементів були відновлені, ніяких досліджень або промислових робіт не проводиться, щоб відновити кремній з відпрацьованих фотоелементів і перетворити його в нанокремній для подальшого застосування у сонячній електроенергетиці".

Рахман і його партнер з досліджень професор ін Чен розробили методику, яка використовує здібності зміщення електронів відпрацьованого кремнію і дає йому нове життя. По суті, технологія вчених передбачає зменшення кремнію до нанорозмірного матеріалу для використання у літій-іонних батареях.

"Передбачається, що отриманий нанокремній може бути неоднорідним за розміром і формою через морфологічні і структурні дефекти, що виникають при його відновленні на різних стадіях, говорить Мохлесур Рахман. "Цей тип нанокремнія може забезпечити додаткову вигоду у порівнянні з комерційним нанокремніем, - пояснює він. - Наночастинки кремнію з неоднорідною формою і розміром означають більше вільного простору всередині з додатковою пористістю для полегшення транспортування електроліту, як результат, він може краще розширятися і стискатися під час циклу".

Дослідники кажуть, що їх нанорозмірний кремній може зберігати приблизно в 10 разів більше енергії в тому ж просторі, що і звичайний кремній, хоча можливість його використання для підвищення продуктивності батарей залишається теоретичною на даному етапі.

Попередні дослідження вчених університету Дікіна показують, що перероблений кремній, принаймні, функціонує так само, як і комерційний кремній, і міг би стати для виробників батарей новим джерелом матеріалу, який в даний час коштує близько 44 000 австралійських доларів за кілограм (30 000 доларів США за 2,2 фунта). 

"Це Святий Грааль перепрофілювання - взяти продукт, який перетворився у відходи, переробити його і отримати ще більш цінний", - говорить Чен.

Згідно з прогнозами, до 2050 року людство матиме п'ять мільйонів тонн відпрацьованих сонячних панелей, термін експлуатації яких коливається в межах 15-25 років. 

Читайте также о том, что огромное крановое судно будет создано для монтажа крупнейшего в мире ветропарка.  А также о том, что «ДТЭК» запустил вторую очередь Приморского ветропарка и планирует крупные инвестиции в «зеленую» энергетику.

Источник: ecotown
 
Интересные новости:
06.11.2019
2249
Работа над замечательным самым стройным небоскребом близится к завершению в Нью-Йорке. Названное 111...
05.11.2019
1347
Плата за послуги з аеронавігаційного обслуговування польотів літаків у Борисполі встановлена вдвічі ...
06.11.2019
4670
Первая в мире электрическая буровая установка, спроектированная и изготовленная немецкой фирмой Lieb...
28.02.2020
320
Строительство - одна из лидирующих отраслей по количеству нелегальных работников...
28.02.2020
406
Забудовники відмовляються від точкової забудови, віддаючи перевагу багатофункціональнім проєктам. Як...
28.02.2020
817
«Гарантований покупець» розрахувався з альтернативною генерацією за грудень на 73%...