"Нафтогаз" знизив ціну на газ для населення майже на 5%

НАК Нафтогаз України знизив у жовтні ціну на природний газ для потреб населення та інших споживачів, які отримують газ на регульованих умовах (ПСО) на 4,9% порівняно з вереснем. Нова ціна складе 4272,76 грн за тисячу кубометрів
926 18.10.2019 в 07:55Споживач має також можливість оплатити газ за рахунок зменшення свого газового запасу

З квітня по жовтень 2019 року ціна газу для населення та інших захищених споживачів знизилась на 32%, повідомили у Нафтогазі

НАК Нафтогаз України знизив у жовтні ціну на природний газ для потреб населення та інших споживачів, які отримують газ на регульованих умовах (ПСО) на 4,9% порівняно з вереснем. Нова ціна складе 4272,76 грн за тисячу кубометрів (без ПДВ, націнки газзбутів та транспортних витрат), заявили у компанії.

«З квітня цього року ціна, за якою Нафтогаз продає газ для потреб населення та інших захищених споживачів, знизилася на 32%. Враховуючи ринкову ситуацію у вересні, жовтнева регульована ціна газу (4272,76 грн за тисячу кубометрів) виявилася нижчою, ніж ціна на умовах пропозиції Газовий запас (4874,42 грн за тисячу кубометрів)», — сказано у повідомленні.

У Нафтогазі пояснили, що за умовами пропозиції Газовий запас, у жовтні споживачам буде запропоновано оплатити газ за нижчою, регульованою ціною. Придбаний газовий запас при цьому буде збережено на зимові місяці, коли очікується збільшення регульованої ціни. При цьому, якщо споживач не використає за зимовий сезон весь передплачений обсяг, залишок коштів повернеться такому споживачу на його рахунок повному обсязі.

Споживач має також можливість оплатити газ за рахунок зменшення свого газового запасу, звернувшись до свого постачальника. Усі постачальники, які взяли участь у акції, підтвердили готовність надати клієнтам можливість розрахуватися за рахунок зменшення передплачених обсягів за ціною газового запасу. За статистикою в жовтні побутові споживачі використовують близько 7% від загального обсягу свого відбору газу за опалювальний сезон.

Постанова Кабміну №485 передбачає, що Нафтогаз для визначення ціни газу за ПСО аналізує чотири показники: ціну для комерційних споживачів за минулий місяць, дані Мінекономрозвитку щодо середньої митної вартості газу за минулий місяць, середньозважену ціну на Українській енергетичній біржі, та ціну за урядовою постановою №867 від 19 жовтня 2018 року — компанія обирає з них найнижчу. Найменшою виявилася середня митна вартість газу за минулий місяць — за нею і була визначена вартість газу на жовтень.

Раніше ми писали про те, що розрахунок ціни газу для населення зміниться з нового року.


Читайте також про те, що відбувається у тих двох містах, де опалювальний сезон досі під питанням

Источник: nv
Интересные новости:
21.10.2019
832
Голова Укрзалізниці Євген Кравцов проїхався експресом Бориспіль-Київ та повідомив про те, що невдовз...
17.10.2019
2628
Мешканці київських багатоповерхівок мають загальний борг за воду перед «Київводоканалом»...
16.10.2019
1195
Заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко заявив, що штрафи за неправомірно оформлені...
21.11.2019
736
Будівля столичного кінотеатру «Київ» наразі перебуває у непридатному до використання за ...
21.11.2019
1837
В Киеве продолжается реконструкция трамвайной линии по улице Алматинской по технологии «бархат...
21.11.2019
609
Щоб позбутися маршруток на міських маршрутах столиці, Києву знадобиться від 5 до 10 років, вважає ра...