З наступного року вступають у дію нові правила будівництва висотних будівель

Опубліковано нові ДБН “Висотні будівлі. Основні положення”, що стосуються проектування та будівництва будівель вище 73,5 м

1102 09.10.2019 в 08:21Нові норми особливо актуальні для столичних забудовників

У новому випуску Інформаційного бюлетеня Мінрегіону (№9/2019) опубліковані оновлені державні будівельні норми щодо проектування висотних будівель. Це будинки та споруди вище 73,5 метрів. Відповідно до законодавства, нові норми почнуть діяти вже з 1 січня наступного року.

Про це повідомив президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

“Важливі зміни, над якими ми працювали ще в Мінрегіоні, і вони продовжують розвиватися та поширюватися. Відтак вже опубліковані нові будівельні норми щодо проектування висотних будівель, як громадського, так і житлового призначення. Вони містять низку важливих нововведень, зокрема, нові технології, рішення, прописують використання сучасних матеріалів та інших можливостей, які використовуються у всьому високорозвиненому світі і, на жаль, до цих пір широко не застосовувалися в Україні. Тепер все по-іншому. Норми почнуть діяти вже з наступного року, з 1 січня”, - написав він.

 

Парцхаладзе підкреслив, що ці нові норми стануть особливо актуальними для проектувальників та архітекторів столиці, адже наддадуть їм змогу реалізовувати більше сучасних проектів безпечно та комфортно для людей та при цьому не звертатися за отриманням відхилень від ДБН.

“Чинні наразі норми були прийняті ще у 2009 році і зараз вже дуже застарілі. Пройшло 10 років, змінюються технології, можливості будівництва. Звичайно, що в нас за ці роки робилися сучасні якісні проекти, проте багато з них проектувалися з отриманням відхилень від ДБН, адже у чинному ДБН таких вимог не було передбачено. Тому новими нормами ми не лише підвищили якість висотного будівництва, впровадили сучасні рішення, а й унеможливили звернення щодо відхилень в майбутньому”, - пояснив він.

У нових нормах:
  • Дозволено проектувати висотні громадські будинки висотою до 150 м;
  • Введено обов’язкову енергоефективність висотних будівель класом не нижче “В”;
  • Встановлено вимоги щодо жорсткості сталевих та сталезалізобетонних конструкцій для проектування більш надійних каркасів висотних будівель;
  • Встановлено вимоги до мінімальної товщини перекриття будівель для можливості їх зведення на територіях з сейсмічністю до 7 балів, тобто, на всій території України;
  • Введено аеродинамічний обдув моделей висотних будівель із складною архітектурною, конструктивною чи геометричною формою для забезпечення комфортних вітрових потоків;
  • Підвищено сучасні вимоги до пожежної безпеки.


Нові ДБН “Висотні будівлі. Основні положення” розроблений на заміну ДБН “Проектування висотних житлових і громадських будинків” 2009 року.

Про внесення змін до Державних будівельних норм читайте у розділі «ДБНи», тут зібрані ВСІ нововеддення норм та коментарі експертів. 

Интересные новости:
08.10.2019
779
У КБУ пропонують підвищувати безпеку пасажирів на платформах метро, встановлюючи на платформах спеці...
08.10.2019
19383
У нових ДБН «Планування та забудова територій», які набули чинності 1 жовтня 2019 року, ...
03.10.2019
5158
З 1 жовтня набув чинності ДБН «Планування та забудова територій», який має ряд змін, що ...
15.10.2019
355
Новий ДБН “Висотні будівлі. Основні положення”,що набуває чинності з 1 січня 2020 року, ...
11.10.2019
562
С 1 січня 2020 року набувають чинності нові ДБН “Висотні будівлі. Основні положення”, що...
10.10.2019
577
У жовтні набули чинності ДБН, відповідно до яких при проектуванні нових або реконструкції існуючих г...