До створення індустріальних парків за сім років було залучено 355 млн. замість необхідних 3,5 млрд. грн - Валерій Кирилко

Про проблеми розвитку індустріальних парків та про заходи, які могли б значно збільшити привабливість реалізації проектів ІП в Україні розповів на конференції «Industrial 2.0/second edition» Валерій Кирилко, CEO компанії EVON Development

751 18.09.2019 в 10:22В Україні замала кількість професійних девелоперських компаній, що здатні керувати проектами ІП

За період з 2012 року було залучено 355 млн. грн (10%) з необхідних 3,5 млрд. грн лише для підготовчих робіт з розвитку проєктів індустріальних парків в Україні - розповів на конференції з розвитку індустріального будівництва «Industrial 2.0/second edition», організованій URE Club, Валерій Кирилко, CEO EVON Development.

За його даними, з Державного фонду регіонального розвитку було залучено лише 9,5 млн. грн, з місцевих бюджетів – 56 млн. грн. Трохи більше 290 млн. грн склали інвестиції приватного капіталу.

Експерт зазначив, що у II кварталі 2019 року з місцевих бюджетів на будівництво та розвиток індустріальних парків було виділено 22 млн. грн, з яких понад 20,8 млн - на Вінницький індустріальний парк. З приватного капіталу було вкладено 20 млн. грн, з яких понад 4,7 млн – в індустріальний парк «Коростень» (створення внутрішніх комунікацій) та 15 млн. в парк «Свема» на ведення власної господарчої діяльності.

«Варто зауважити, що часи величезних заводів далеко в минулому. Нові підприємства – невеликі та компактні з високим ступенем енергоефективності», - зауважив експерт.

Серед найбільших проблем, що заважають створенню індустріальних парків, фахівець назвав наступні:

  • непрофесійний вибір ділянки під ІП,
  • корупційна складова,
  • відсутність фінансової підтримки від держави та світових фінансових фондів,
  • відсутність технічної підтримки від держави,
  • також недостатньо привабливими є існуючі преференції для ініціаторів та резидентів індустріальних парків.

«Окрім цього в Україні замала кількість професійних девелоперських компаній, що здатні керувати проектами ІП», - сказав він.

Валерій Кирилко виокремив кілька напрямків, що могли значно збільшити привабливість реалізації проєктів з будівництва індустріальних парків.

«Існує нагальна потреба в ефективному «міксі» державних та приватних інтересів у створенні ІП. На державному рівні варто затвердити державну програму цільового фінансування інфраструктури та підготовчих робіт по кожній ділянці під ІП. Також бізнесу конче необхідно мати змогу отримувати кредити під 0%, відсотки за якими б сплачувала держава», - розповів Кирилко.

Читайте також про перспективні напрямки розвитку у торговій та складській нерухомості.

Интересные новости:
18.09.2019
734
Зниження втретє за рік ставки рефінансування НБУ, підвищення агентством Fitch Ratings кредитного рей...
17.10.2019
720
Компания Space Logistics заявила, что организует запуск ракет из Украины и построит для этих целей к...
17.10.2019
727
Залізорудна компанія Ferrexpo побудує сонячну електростанцію для своїх потреб і планує у перспективі...
17.10.2019
639
Экс-нардеп Игорь Луценко стал советником Кличко в вопросах предотвращения и выявления коррупции в Ки...