«Наші клієнти вимагать житло значно вищої якості» - Андрій Вавриш про тенденції ринку житлової нерухомості

Зниження втретє за рік ставки рефінансування НБУ, підвищення агентством Fitch Ratings кредитного рейтингу України, прогнози МВФ про зростання ВВП України на 50% до 2023 року свідчать про макроекономічну стабільність в Україні і значно покращують очікування ринку нерухомості – вважає забудовник Андрій Вавриш

734 18.09.2019 в 08:39Анонсоване Урядом зниження іпотечних ставок до 12–13% річних у 2020 році – цілком реальна задача

Зниження втретє за рік ставки рефінансування НБУ, підвищення агентством Fitch Ratings кредитного рейтингу України, прогнози МВФ про зростання ВВП України на 50% до 2023 року свідчать про макроекономічну стабільність в Україні і значно покращують очікування ринку нерухомості. Про це розповів Андрій Вавриш, генеральний директор компанії SAGA Development, під час виступу на Всеукраїнському будівельному саміті, що відбувся у Києві 11 вересня.

Вавриш впевнений, що анонсоване Урядом зниження іпотечних ставок до 12–13% річних у 2020 році – цілком реальна задача. І якщо вона буде реалізована, це значною мірою сприятиме розвитку будівельної галузі, у кілька разів збільшивши попит на нерухомість.

Поліпшення очікувань представників будівельної галузі пов’язане також з великою кількістю земель під редевелопмент, які дісталися Україні у спадок від СРСР.

«Це значний ресурс, який сьогодні виходить на ринок. Його значення підсилює нещодавнє рішення Верховного суду України про те, що землекористувач має право самостійно визначати вид використання земель в межах категорії відповідно до містобудівної документації», — вважає забудовник.

Ще один чинник, який позитивно впливатиме на розвиток ринку, на думку Вавриша, - це розвиток українського IT-сектору. Його представники мають високу платоспроможність та відчутно впливають на ринок житлової й комерційної нерухомості. За прогнозами, до 2025 року галузь зросте до 240 тисяч робочих місць, 50% яких зосереджені в Києві.

«Тільки для того, щоб задовольнити потребу в житлі для айтішників, в найближчі 3–4 роки знадобиться 2 млн кв. м житла», - вважає Андрій Вавриш.

Зазначив він у своєму виступі й ще одну важливу тенденцію — зміну очікувань покупців нерухомості. 

«Наші клієнти вимагать житло значно вищої якості. Це принципово змінює попит на якість архітектури. І це дуже добре, тому що це спадщина, яку ми залишимо після себе і яке буде незмінною найближчі 30–50 років».

Читайте також про тенденції розвитку торгової та складської нерухомості, які окреслив на Будівельному самміті адвокат Юрій Хапко.

Интересные новости:
18.09.2019
634
Прокуратура Киевской области сообщила о раскрытии убийства директора украинской компании немецк...
17.09.2019
1119
Торговая марка Dulux, которая ежегодно называет самые трендовые цвета интерьера предстоящего года, н...
17.10.2019
720
Компания Space Logistics заявила, что организует запуск ракет из Украины и построит для этих целей к...
17.10.2019
727
Залізорудна компанія Ferrexpo побудує сонячну електростанцію для своїх потреб і планує у перспективі...
17.10.2019
639
Экс-нардеп Игорь Луценко стал советником Кличко в вопросах предотвращения и выявления коррупции в Ки...