Архітектор Іван Юнаков розповів, для чого прийшов до Верховної Ради і чим збирається там займатися

Питання енергозбереження і енергоефективності, виробництво вітчизняних будівельних матеріалів та питання дерегуляції і внесення змін до будівельних норм – це три ключові теми, які народний депутат вважає пріоритетними

809 17.09.2019 в 13:13«Вибір комітету, відповідального за будівництво, був очевидним»

Відомого архітектора Івана Юнакова, що народним депутатом Верховної Ради від партії «Слуга народу» обрано головою Підкомітету з питань технічного регулювання і ціноутворення у будівництві, виробництва будівельних матеріалів та енергоефективності у будівельній галузі. Це один з підкомітетів Комітету Верховної Ради з організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

На своїй сторінці на Facebook Юнаков запросив залучатися до співпраці та звертатися зі своїми пропозиціями через офіційну сторінку народного депутата у соцмережі, а також розповів, чому він вирішив стати нардепом та чому збирається приділити особливу увагу під час роботи у Верховній Раді:

«Оскільки я все життя займався архітектурою і дизайном, вибір комітету, відповідального за будівництво, був очевидним. Пріоритетними тут я вважаю три ключові теми:

  • Питання енергозбереження і енергоефективності при будівництві. Тут “заховано” одразу кілька глобальних і соціально важливих тем. По-перше, зниження витрат на комунальні послуги для населення, яке в домі із енергозберігаючими технологіями може становити від 30 до 50% порівняно зі “звичайною” будівлею. Активно впроваджувати ці норми у будівництво і популяризувати їх - одне зі стратегічних завдань для галузі. По-друге, питання розвитку малого і середнього бізнесу, який може і буде постачати енергозберігаючі матеріали. По-третє, тема доступного кредитування, вивчення ефективності наявних програм підтримки енергозбереження для населення, їх розширення.
  • Питання виробництва вітчизняних будівельних матеріалів. На сьогоднішній день, за оцінками учасників ринку, близько 75% продукції тут - вітчизняного виробництва. Проте це переважно “прості” матеріали. 25%, що залишилися - це або високотехнологічні компоненти, або товари преміум-класу. Ми повинні створити умови для появи нових сучасних виробництв. Але для цього недостатньо лише кроків у рамках будівельної спільноти, потрібні також зміни, які призведуть до загального покращення інвестиційного клімату - у судовій, правоохоронній, податковій, банківській системі. Тому будемо комплексно підходити до цього питання не лише в рамках комітету, а й на рівні всього парламенту
  • Питання дерегуляції і внесення змін до будівельних норм, приведення їх у відповідність до європейських стандартів, досягнення балансу між безпекою будівництва, комфортом для користувачів і простотою для забудовників. Ми маємо позбутися норм, які не генерують нічого, окрім корупції. Із їх інвентаризацією ще належить розібратися. Це також ставлю для себе одним із пріоритетів.»

Читайте ГОЛОВНЕ про "будівельні" законопроекти, що були розглянуті Верховною Радою на цьому тижні. А також про те, що Олексій Гончарук назвав основні завдання, які стоять перед Урядом.

Интересные новости:
17.09.2019
828
Инициатор и соавтор «строительных» законопроектов, рассматриваемых Верховной Радой, наро...
18.09.2019
645
Согласно прогнозам, полностью отказаться от углеводородов у человечества не получится ни через 20, н...
17.09.2019
650
DNV GL, международный сертификационный и классификационный центр в энергетическом секторе, известный...
17.10.2019
726
Компания Space Logistics заявила, что организует запуск ракет из Украины и построит для этих целей к...
17.10.2019
731
Залізорудна компанія Ferrexpo побудує сонячну електростанцію для своїх потреб і планує у перспективі...
17.10.2019
643
Экс-нардеп Игорь Луценко стал советником Кличко в вопросах предотвращения и выявления коррупции в Ки...