В Україні планують змінити норми щодо висадки і поливу дерев у містах

ДБН щодо благоустрою територій знаходяться у процесі оновлення – зокрема у частині озеленення. Планується повністю змінити застарілі норми висадки і поливу дерев вздовж вулиць, алей і на площах на більш сучасні

849 04.09.2019 в 08:01


1 дерево може охолоджувати повітря не гірше ніж 10 безперервно працюючих кондиціонерів

У Міністерстві розвитку громад і територій працюють над оновленням ДБН Б.2.2-5:2011 “Благоустрій територій”. Зокрема, планується повністю змінити застарілі норми висадки і поливу дерев вздовж вулиць, алей і на площах на більш сучасні, зважаючи на вдалу зарубіжну практику.

«Чому в Україні погано ростуть дерева? Справа не в кліматі та глобальному потеплінні, а в тому, що дерева зовсім неправильно висаджуються та поливаються. Підсумок – купа коштів, викинутих на вітер, адже в таких умовах навіть найвитриваліша рослина довго не протягне. Ми взяли за основу європейський та інший закордонний досвід і є декілька дієвих і дійсно крутих ідей, які б можна було реалізувати в Україні. Тому плануємо більш детально вивчити це та внести відповідні зміни у державні будівельні норми щодо благоустрою», - написав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

Парцхаладзе підкреслив важливість оновлення вищезазначених норм, адже дерева відіграють дуже важливу роль у розвитку міст, покращенні їх екологічного стану та комфорту жителів. Наприклад, на одній і тій же вулиці, але без дерев, температура влітку може сягати 43, а то і 50 градусів. З деревами вона знижується практично удвічі – до 18-26 градусів.

«Цікаві факти: лише протягом 1 року 1 дерево може охолоджувати повітря не гірше ніж 10 безперервно працюючих кондиціонерів. Дерева вбирають в себе близько 13 тисяч літрів дощової води щороку і фільтрують близько 28 кілограм забруднень. І разом з тим, на жаль, деякі бачать в них лише дрова. Так не повинно бути», - наголосив заступник міністра.

Відтак планується змінити низку вимог щодо висадки, догляду та поливу дерев уздовж вулиць, на алеях та площах. Зокрема, висаджувати лише великомірні дерева з правильно сформованою кроною. При цьому передбачати професійні системи посадки дерев у міських умовах, які сприяють більш ефективному їх поливу, а також спеціальні панелі, що не дозволяють кореням «підривати» покриття над ними. Наприклад, у Канаді працює подібна система TreeParker, яка забезпечує необхідний простір для росту кореневої системи, витримує транспортні навантаження і додатково сприяє управлінню зливостоками.

ДБН Б.2.2-5:2011 “Благоустрій територій” встановлює вимоги щодо нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів благоустрою незалежно від їх підпорядкування та форми власності.

 
Интересные новости:
03.09.2019
916
Триває робота по внесенню змін до ДБН «Благоустрій територій». У зв’язку з чим у М...
02.09.2019
1005
З 1 грудня при будівництві нових житлових будинків можна передбачати вбудовані магазини і кафе на бу...
02.09.2019
767
Вже з 1 вересня в метро можна проектувати туалети – норма є обов’язковою для нового буді...
09.12.2019
912
В Україні відтепер має будуватися та реконструюватися лише енергоефективне житло. Це передбачає ДБН,...
05.12.2019
1157
Нові будівельні норми щодо житлових будинків, які вступили в дію 1 грудня, зобов’язують проект...
03.12.2019
1125
1 грудня набувають чинності нові ДБН В.2.2-15:2019 “Житлові будинки. Основні положення”,...