Прип'ять дослідили задля прокладання по ній водного туристичного маршруту

Держгідрографія спільно з Науковим гідрофізичним центром НАН України та Чорнобильським радіаційно-екологічним біосферним заповідником провела експедиційні дослідження в акваторіях річки Прип’ять
1074 30.08.2019 в 08:51Ми розповідали про те, по річкам Прип'ять і Уж у Чорнобильскій зоні планують прокласти туристичний маршрут. А цього місяця Держгідрографія спільно з Науковим гідрофізичним центром НАН України та Чорнобильським радіаційно-екологічним біосферним заповідником провела експедиційні дослідження в акваторіях річки Прип’ять. Результати цих наукових досліджень використовуватимуть для створення нових маршрутів відвідування Заповідника.

Об’єктом досліджень є акваторія головного навігаційного фарватеру річки Прип’ять від 30 км до 62 км (у межах заповідника). Дослідження виконуються з використанням спеціалізованого судна «Дельфін» та маломірного судна Aqua Spirit.

Під час експедиції виконуються гідрографічні, гідроакустичні, гідрологічні дослідження, а також радіаційно-екологічний моніторинг, який надасть можливість вивчити радіаційний та екологічний стан річки Прип’ять.

Науковці з використанням однопроменевого ехолота зможуть визначити та підтвердити сучасне розташування суднового ходу річки Прип’ять, виявити зміни загального рельєфу дна русла річки, установити характер і розташування навігаційних небезпек. Досліджуються геоморфологічні та літологічні особливості дна, характеристики затоплених об’єктів природного та штучного походження. Серед основних завдань гідроакустичних досліджень важливе місце займає аналіз характеру та динаміки основних факторів седиментації дистанційними методами. А гідрологічні дослідження дозволять вивчити характер і силу течій та фізичних і динамічних характеристик русла річки.

Отримані результати наукових досліджень використовуватимуть для створення нових маршрутів відвідування Чорнобильського заповідника, зокрема маршруту з використанням водних шляхів, з облаштуванням відповідних контрольно-пропускних пунктів та візит-майданчиків. Крім того, їх використовуватимуть у процесі прогнозування екологічного стану русла річки, змін геологічної побудови рельєфу дна, коректури річкових карт і посібників для плавання, а також при розробці рекомендацій для безпечного судноводіння, планування днопоглиблювальних робіт, при розробці туристичних маршрутів Заповідника, формуванні та поповненні бази океанографічних даних, яка формується в рамках створення гідрографічного фрагмента автоматизованого банку цифрових океанографічних даних спільно з Мінінфраструктури, Морською адміністрацією та НАН України.

Читайте також про те, що зону відчуження хочуть зробити туристичним об'єктом, та дивіться, як встановлювалось нове Чорнобильське укриття.


СПЕЦТЕМА: Чорнобиль

Источник: hydro
 
Интересные новости:
22.08.2019
2938
Впечатляющий 3-минутный таймлапс о том, как устанавливался Новый безопасный конфайнмент в Черно...
02.08.2019
2430
В ГАЗО отмечают, что водные маршруты дадут возможность увидеть природу зоны отчуждения...
04.11.2019
830
Чорнобильську зону у 2019 році відвідали вже 107 тисяч осіб. Про це повідомило Державне агентство з ...
31.10.2019
794
Міністр енергетики  Олексій Оржель та Директором департаменту ядерної безпеки ЄБРР Ба...
15.10.2019
1625
Завершена работа над муралом на стене машинного зала Чернобыльской АЭС...