Прип'ять дослідили задля прокладання по ній водного туристичного маршруту

Держгідрографія спільно з Науковим гідрофізичним центром НАН України та Чорнобильським радіаційно-екологічним біосферним заповідником провела експедиційні дослідження в акваторіях річки Прип’ять
1030 30.08.2019 в 08:51Ми розповідали про те, по річкам Прип'ять і Уж у Чорнобильскій зоні планують прокласти туристичний маршрут. А цього місяця Держгідрографія спільно з Науковим гідрофізичним центром НАН України та Чорнобильським радіаційно-екологічним біосферним заповідником провела експедиційні дослідження в акваторіях річки Прип’ять. Результати цих наукових досліджень використовуватимуть для створення нових маршрутів відвідування Заповідника.

Об’єктом досліджень є акваторія головного навігаційного фарватеру річки Прип’ять від 30 км до 62 км (у межах заповідника). Дослідження виконуються з використанням спеціалізованого судна «Дельфін» та маломірного судна Aqua Spirit.

Під час експедиції виконуються гідрографічні, гідроакустичні, гідрологічні дослідження, а також радіаційно-екологічний моніторинг, який надасть можливість вивчити радіаційний та екологічний стан річки Прип’ять.

Науковці з використанням однопроменевого ехолота зможуть визначити та підтвердити сучасне розташування суднового ходу річки Прип’ять, виявити зміни загального рельєфу дна русла річки, установити характер і розташування навігаційних небезпек. Досліджуються геоморфологічні та літологічні особливості дна, характеристики затоплених об’єктів природного та штучного походження. Серед основних завдань гідроакустичних досліджень важливе місце займає аналіз характеру та динаміки основних факторів седиментації дистанційними методами. А гідрологічні дослідження дозволять вивчити характер і силу течій та фізичних і динамічних характеристик русла річки.

Отримані результати наукових досліджень використовуватимуть для створення нових маршрутів відвідування Чорнобильського заповідника, зокрема маршруту з використанням водних шляхів, з облаштуванням відповідних контрольно-пропускних пунктів та візит-майданчиків. Крім того, їх використовуватимуть у процесі прогнозування екологічного стану русла річки, змін геологічної побудови рельєфу дна, коректури річкових карт і посібників для плавання, а також при розробці рекомендацій для безпечного судноводіння, планування днопоглиблювальних робіт, при розробці туристичних маршрутів Заповідника, формуванні та поповненні бази океанографічних даних, яка формується в рамках створення гідрографічного фрагмента автоматизованого банку цифрових океанографічних даних спільно з Мінінфраструктури, Морською адміністрацією та НАН України.

Читайте також про те, що зону відчуження хочуть зробити туристичним об'єктом, та дивіться, як встановлювалось нове Чорнобильське укриття.


СПЕЦТЕМА: Чорнобиль

Источник: hydro
Интересные новости:
22.08.2019
2300
Впечатляющий 3-минутный таймлапс о том, как устанавливался Новый безопасный конфайнмент в Черно...
02.08.2019
1845
В ГАЗО отмечают, что водные маршруты дадут возможность увидеть природу зоны отчуждения...
15.10.2019
1511
Завершена работа над муралом на стене машинного зала Чернобыльской АЭС...
11.10.2019
2389
Международные 22-летние усилия по созданию нового безопасного укрытия для Чернобыльской АЭС были при...
10.09.2019
819
Художники уже нанесли эскиз будущего мурала на торцевую стену машинного зала ЧАЭС...