Гнучкі сонячні панелі на текстильній основі - винахід німецьких дослідників

Німецькі дослідники розробили принципово новий продукт, використовуючи традиційні технології текстильного виробництва
1540 13.08.2019 в 07:53Синтез технологій

Проект, спрямований на розвиток текстильної промисловості Німеччини, призвів до розробки гнучких сонячних панелей на тканинній основі. Такі панелі підходять для використання на фасадах будівель, а також у якості тентів вантажних автомобілів для виробітку електроенергії.

Доктор Йонас Сундквіст з Інституту керамічних технологій і систем Фраунгофера (Fraunhofer IKTS) разом із партнерами працює над розробкою текстильних гнучких сонячних елементів.

«Використовуючи різні процеси нанесення покриттів, ми можемо виробляти сонячні елементи безпосередньо на технічному текстилі», – каже Ларс Ребенклау, керівник групи в Fraunhofer IKTS.

Сундквіст зазначає, що машини в текстильній промисловості призначені для обробки величезних рулонів тканини – шириною п'ять-шість метрів і до 1000 м завдовжки. А під час процесу нанесення покриття текстиль повинен витримувати температуру близько 200 цельсія. Важливими є й такі фактори: тканина повинна відповідати пожежним нормам, мати високу міцність на розрив і бути дешевою у виробництві. Для виконання всіх умов консорціум обрав тканину зі скловолокна.

Перед командою також постало завдання, як нанести на тканину тонкий електрод, фотоелектричний шар і верхній електрод. Рішення полягало у використанні переносного друку для нанесення вирівнюючого шару. Інші процеси були адаптовані таким чином, щоб вони могли бути включені в стандартні методи виробництва, використовувані в текстильній промисловості. З цією метою два електроди, які виготовлені з електропровідного поліестеру, – і фотоелектричний шар наносяться методом рулонного друку. Сонячні панелі також ламіновані додатковим захисним шаром для додання міцності. Дослідницька група вже створила перший прототип.

«Технологія продемонструвала основні функціональні можливості наших сонячних панелей на текстильній основі, – заявив Ребенклау. – Зараз їх ефективність становить від 0,1 до 0,3 відсотка»

У подальшому проекті команда сподівається збільшити ефективність на понад п’ять відсотків. Команда визнає, що сонячні батареї на основі кремнію більш ефективні, але додають, що їх зусилля пропонують альтернативу для конкретних застосувань. У разі успіху перші сонячні батареї на текстильній основі можуть бути готові до комерціалізації приблизно через п’ять років.

Источник: ecotown
 
Интересные новости:
13.08.2019
1552
В голландском Алкмааре обвалилась часть крыши стадиона футбольного клуба "АЗ". 15 августа там заплан...
13.08.2019
1823
З’ясовуємо, на які будівельні спеціальності зараз найбільший попит, і хто з будівельників найб...
13.08.2019
1548
У Рахунковій палаті перевірили, як витрачаються кошти, виділені на ремонт місцевих доріг...
06.12.2019
467
Урядом прийнято рішення про реалізацію пілотного проєкту щодо допуску приватних локомотивів до робот...
06.12.2019
542
В начале октября Верховная Рада приняла закон о нормировании в строительстве. Его цель - либерализов...
06.12.2019
1121
В следующем году на финансирование дорожной отрасли планируется выделить 75 млрд грн. О рекордном об...