Нацкомісія звинувачує водоканали у неправдивих даних - конфлікт, через який можливий перехід на погодинне водопостачання, триває

Конфлікт водоканалів з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг триває. Чи чекати містам погодинного водопостачання?

2107 14.08.2019 в 05:40
Нацкомісія відповіла водоканалам

Нагадаємо, що представники Української асоціації водопровідно-каналізаційного господарства «Укрподоканалкологія» нещодавно заявили про те, що у зв’язку зі складним фінансовим становищем водоканалів з 20 серпня вони можуть перевести своїх споживачів на погодинне водопостачання.

За твердженням представників Асоціаціі, пов’язано це з суттєвим підвищенням тарифів на електроенергію для комунальних підприємств, через що лише у липні цього року водоканали зазнали збитків у розмірі 200 млн. грн.

На думку представників асоціації, проблему мала б вирішувати Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) – або піднявши тарифи на водопостачання та водовідведення для населення, або створивши нову схему розрахунків із залученням компанії «Гарантований покупець».

Натомість у НКРЕКП відповіли, что водоканали надають неправдиву інформацію щодо подорожчання тарифів на електроенергію для комунальних господарств на 22-25%. Експерти Комісії вважають, що мало місце подорожчання тарифів максимум на 8-15%.

А щодо необхідності перегляду тарифів на водопостачання та водовідведення на 10-20%, про яку завляють представники Асоціації, то у НКРЕКП вважають, що рівень зростання вартості електричної енергії має призводити до зростання у середньому тарифів на централізоване водопостачання на 2,54%, а на централізоване водовідведення - на 2,48%.

«Асоціація водоканалів намагається дискредитувати впровадження ринку електричної енергії, маніпулюючи показниками зростання тарифів на електричну енергію, як основним чинником, що спричиняє необхідність підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення. Саме за рахунок запровадження нової моделі ринку електроенергії не відбувається надмірне зростання вартості водопостачання та стоків…Попередні розрахунки показують потенційне зростання в середньому на 2,5%,» - стверджують у НКРЕКП.

Раніше ми писали, що у Президента шукають варіанти вирішення цього конфликту.

Интересные новости:
13.08.2019
723
Ажиотаж на рынке охватил как сегмент элитной недвижимости в "буржуазных" округах Парижа, так и спаль...
13.08.2019
711
До кінця наступного року Україна може вийти на найнижчі в історії банківського сектору ставки за іпо...
12.08.2019
1402
В саду Шевченко в Харькове установили памятник Марку Бернесу, который провел детство и юность в этом...
16.08.2019
697
Що треба зробити і куди звернутись за необхідною інформацією при виборі земельної ділянки під забудо...
16.08.2019
871
В харьковском городском саду Шевченко установили последнюю из семи скульптур выдающихся харьковчан. ...
16.08.2019
1028
Около 30 боксов по выдаче одноразовых гигиеничных комплектов для уборки за собаками установили в Хар...