РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 39.784 EUR: 42.312
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 39.784
EUR 40.000 41.000 42.312
USD 39.470 39.830 39.784
EUR 42.100 42.720 42.312
Ми допрацьовуємо BuildPortal. Зовсім скоро він стане ще кращим!

Як ввести в експлуатацію приватний будинок

Як ввести в експлуатацію приватний будинок, збудований відповідно до вимог чинного законодавства?
3079 12.08.2019 в 07:22



Алгоритм дій

«Як ввести в експлуатацію приватний будинок, збудований відповідно до вимог чинного законодавства? Мова йде про індивідуальні (садибні) житлові будинки до 500 кв. м, садові дачні будинки не вище 2-х поверхів (без урахування мансардного поверху) до 500 кв. м та господарські будівлі та споруди, гаражі, елементи благоустрою та озеленення земельної ділянки, які було збудовано за будівельним паспортом та щодо яких було подано повідомлення про початок будівельних робіт», – пояснює заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Відтак, першим кроком, який потрібно зробити власнику, – отримати техпаспорт на будинок. «Для отримання техпаспорту можна звернутися до юридичної особи або приватної особи – підприємця, що надає послуги, пов’язані із створенням архітектурних об’єктів, та укласти договір. Обов’язкова умова – такі особи мають пройти професійну атестацію та мати кваліфікаційний сертифікат на право проводити технічну інвентаризацію», – сказав Парцхаладзе. Спеціаліст має провести технічну інвентаризацію, звірити дані будівельного паспорту на будинок і перенести їх у техпаспорт, відмітивши при цьому всі зміни.

Другий крок – подання декларації. Необхідно подати примірник заповненої декларації про готовність будинку до введення в експлуатацію в місцевий структурний підрозділ Державної архітектурно-будівельної інспекції, або через місцевий ЦНАП, або направивши напряму рекомендованим листом з описом вкладень. «Місцевий підрозділ ДАБІ розглядає документи протягом 10-ти робочих днів з моменту її подачі. Це безкоштовно. Обов’язковий елемент реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації – запис в технічному паспорті об’єкта «введений в експлуатацію», – підкреслив Парцхаладзе.

Ще одним важливим етапом є присвоєння адреси.

«Раніше це питання вирішувалося органами місцевої влади на власний розсуд. Відтак, не було чіткої процедури присвоєння адрес і по строкам це займало не менше місяця! З 1-го липня цього року діє тимчасовий експериментальний порядок присвоєння адрес, який передбачає можливість присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна на безоплатній основі», – пояснив заступник міністра.

Це можна зробити:

  • під час отримання будівельного паспорту забудови земельної ділянки або містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки;
  • після отримання документу, що надає право на виконання будівельних робіт;
  • після прийняття об’єкта в експлуатацію.

Якщо адреса присвоюється після введення будинку в експлуатацію, необхідно підготувати такі документи:

  • засвідчену (нотаріусом або організацією, що видала оригінал) копію права власності або права користування земельною ділянкою;
  • заповнену декларацію про готовність об’єкта до експлуатації;
  • копію геодезичної зйомки ділянки (отримати її можна, звернувшись до територіального відділення Держгеокадастру, або у відповідний структурний підрозділ у органі місцевого самоврядування);
  • засвідчену (нотаріусом або організацією, що видала оригінал) копію техпаспорту.

Звернутися необхідно до місцевого ЦНАП, або безпосередньо до органу місцевого самоврядування по місцю знаходження будинку. Рішення про присвоєння адреси приймає орган місцевого самоврядування протягом 5-ти робочих днів. Безкоштовно.


Раніше ми писали про те, які документи необхідні для продажу квартири. Читайте також: ТОП-5 безглуздих будівельних норм.

 
 
Интересные новости:
12.08.2019
9670
Для успешной децентрализации Украине нужны сильные и самодостаточные районы, а каждом из которых буд...
09.08.2019
2587
У Львові відкривають першу міську станцію компостування органічних відходів. Вона запрацює вже до кі...
08.08.2019
3844
Чи вдасться водоканалам домовитися з державою щодо тарифів на електроенергію - слідкуємо за розвитко...
06.03.2024
2477
Відповідне рішення вже ухвалила Київська обласна рада...
09.02.2024
3119
Проєктна документація ремонту тунелю між Либідською і Деміївською досі не готова. А для її експертиз...
14.12.2023
3844
Автори стінопису зобразили українських захисників та застиглих у камені воїнів минулого...