Змінено норми щодо часу евакуації з кінотеатрів у ТРЦ: буде безпечніше

У нових будівельних нормах був переглянутий час, необхідний для здійснення безпечної евакуації людей з кінотеатрів у ТРЦ у випадку надзвичайних ситуацій
479 08.08.2019 в 06:59

Час евакуації - від 3 до 6 хвилин залежно від ступеню вогнестійкості споруди

З 1 листопада вступає в дію новий ДБН В.2.2-16:2019 «Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади», що регулює вимоги до шляхів евакуації відвідувачів та персоналу при проектуванні кінотеатрів та інших культурно-розважальних закладів з глядацькими залами в складі ТРЦ.

“Сьогодні більшість кінотеатрів проектується не в окремих будівлях, як раніше, ще з радянської практики, а зазвичай у складі великих ТРЦ. Проте чинні норми ДБН враховують час евакуації з кінотеатрів лише як з окремо розташованих будівель. Звичайно, що час, який потрібен людині, щоб вийти з кінотеатру в окремій будівлі або в ТРЦ дуже відрізняється. І це звісно треба враховувати при проектуванні. Адже у випадку надзвичайної ситуації кожна секунда є вирішальною. Тому у нових нормах було прописано чіткі вимоги, скільки має тривати евакуація людей з таких закладів, які знаходяться не лише в окремих будівлях, а й у ТРЦ”, - звертає увагу заступник міністра Мінрегіону Лев Парцхаладзе.

У Мінрегіоні стверджують, що нові норми дозволять зменшити кількість травм, які можуть бути під час евакуації, на 25% та підвищити безпеку людей вцілому.

Згідно з пожежними нормами, при проектуванні закладів культури має бути дотриманий необхідний час евакуації людей, який залежить від ступеня вогнестійкості споруди. Наприклад, евакуація з будівлі І та ІІ ступенів вогнестійкості має здійснюватися протягом 6 хвилин, ІІІ-ІV ступенів - 4 хвилин, V ступеню - 3 хвилин.

Новий ДБН передбачає, що у випадку проектування того ж кінотеатру у торговельно-розважальному центрі, евакуація людей має здійснюватися так, щоб з приміщення кінотеатру можна було безпечно евакуюватися на вулицю протягом встановленого часу - від 3 до 6 хвилин залежно від ступеню вогнестійкості.

При цьому, потрібно обов’язково враховувати пропускну можливість евакуаційних виходів - як із глядацьких залів кінотеатру, так і з самого торговельно-розважального комплексу.

Новий ДБН В.2.2-16:2019 «Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади» опублікований 30 липня 2019 року в Інформаційному бюлетені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №7/2019.

Про зміни в Державних будівельних нормах читайте у розділі «ДБНи», тут зібрані ВСІ нововеддення норм та коментарі експертів.

Источник: minregion
Чи потрібно посилювати рівень безпеки відвідувачів кінотеатрів, на Вашу думку?
ЗА! 0 ПРОТИВ! 0
ПОЧЕМУ ВЫ ТАК ДУМАЕТЕ?
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙЗапрещается использование нецензурной лексики, оскорблений, гиперссылок на сторонние ресурсы
Отправить
Интересные новости:
07.08.2019
589
З 1 серпня вступили в дію нові зміни у будівельні норми щодо покращення умов праці співробітників ТЦ...
06.08.2019
640
З 1 серпня почали діяти будівельні норми, які посилюють цивільний захист громадян у випадку надзвича...
06.08.2019
552
Місцева влада має вже зараз активно створювати належну сучасну велоінфраструктуру в містах...
16.08.2019
447
У Мінрегіоні переглядають державні будівельні норми щодо закладів охорони здоров’я. Серед інши...
16.08.2019
823
Мінрегіон готує зміни до державних будівельних норм щодо будівель та приміщень судів...
15.08.2019
516
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України продов...