Змінено норми щодо часу евакуації з кінотеатрів у ТРЦ: буде безпечніше

У нових будівельних нормах був переглянутий час, необхідний для здійснення безпечної евакуації людей з кінотеатрів у ТРЦ у випадку надзвичайних ситуацій
1588 08.08.2019 в 06:59

Час евакуації - від 3 до 6 хвилин залежно від ступеню вогнестійкості споруди

З 1 листопада вступає в дію новий ДБН В.2.2-16:2019 «Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади», що регулює вимоги до шляхів евакуації відвідувачів та персоналу при проектуванні кінотеатрів та інших культурно-розважальних закладів з глядацькими залами в складі ТРЦ.

“Сьогодні більшість кінотеатрів проектується не в окремих будівлях, як раніше, ще з радянської практики, а зазвичай у складі великих ТРЦ. Проте чинні норми ДБН враховують час евакуації з кінотеатрів лише як з окремо розташованих будівель. Звичайно, що час, який потрібен людині, щоб вийти з кінотеатру в окремій будівлі або в ТРЦ дуже відрізняється. І це звісно треба враховувати при проектуванні. Адже у випадку надзвичайної ситуації кожна секунда є вирішальною. Тому у нових нормах було прописано чіткі вимоги, скільки має тривати евакуація людей з таких закладів, які знаходяться не лише в окремих будівлях, а й у ТРЦ”, - звертає увагу заступник міністра Мінрегіону Лев Парцхаладзе.

У Мінрегіоні стверджують, що нові норми дозволять зменшити кількість травм, які можуть бути під час евакуації, на 25% та підвищити безпеку людей вцілому.

Згідно з пожежними нормами, при проектуванні закладів культури має бути дотриманий необхідний час евакуації людей, який залежить від ступеня вогнестійкості споруди. Наприклад, евакуація з будівлі І та ІІ ступенів вогнестійкості має здійснюватися протягом 6 хвилин, ІІІ-ІV ступенів - 4 хвилин, V ступеню - 3 хвилин.

Новий ДБН передбачає, що у випадку проектування того ж кінотеатру у торговельно-розважальному центрі, евакуація людей має здійснюватися так, щоб з приміщення кінотеатру можна було безпечно евакуюватися на вулицю протягом встановленого часу - від 3 до 6 хвилин залежно від ступеню вогнестійкості.

При цьому, потрібно обов’язково враховувати пропускну можливість евакуаційних виходів - як із глядацьких залів кінотеатру, так і з самого торговельно-розважального комплексу.

Новий ДБН В.2.2-16:2019 «Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади» опублікований 30 липня 2019 року в Інформаційному бюлетені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №7/2019.

Про зміни в Державних будівельних нормах читайте у розділі «ДБНи», тут зібрані ВСІ нововеддення норм та коментарі експертів.

Источник: minregion
Чи потрібно посилювати рівень безпеки відвідувачів кінотеатрів, на Вашу думку?
ЗА! 0 ПРОТИВ! 0
ПОЧЕМУ ВЫ ТАК ДУМАЕТЕ?
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙЗапрещается использование нецензурной лексики, оскорблений, гиперссылок на сторонние ресурсы
Отправить
 
Интересные новости:
07.08.2019
1637
З 1 серпня вступили в дію нові зміни у будівельні норми щодо покращення умов праці співробітників ТЦ...
06.08.2019
1697
З 1 серпня почали діяти будівельні норми, які посилюють цивільний захист громадян у випадку надзвича...
06.08.2019
1621
Місцева влада має вже зараз активно створювати належну сучасну велоінфраструктуру в містах...
05.12.2019
1122
Нові будівельні норми щодо житлових будинків, які вступили в дію 1 грудня, зобов’язують проект...
03.12.2019
1076
1 грудня набувають чинності нові ДБН В.2.2-15:2019 “Житлові будинки. Основні положення”,...
28.11.2019
562
Новими будівельними нормами щодо житлових будинків, які вступають в дію вже 1 грудня, дозволяється п...