У Львові скандал: під час реставрації демонтували відому мозаїку, активісти побоюються, що її знищили (фото)

За попередніми домовленостями, мозаїку мали зберегти
2241 19.07.2019 в 08:05


Рибки з "Океану"


У Львові під час реконструкції магазину «Океан», що на вул. Володимира Великого, демонтували радянську мозаїку. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомило ГО «Зручне місто».

Як розповів у коментарі Tvoemisto.tv директор забудовника «Компанії Ріел-Естейт Груп» Віталій Молінський, реставратори забрали мозаїку на збереження, а пізніше обіцяють встановити назад.

«Це є планові роботи, які відповідають проекту. Спочатку ми демонтуємо стіну з мозаїкою, потім переносимо, а в кінці встановимо так, як було. Навіть покращимо її вигляд», — каже він.

Натомість у пресслужбі ЛМР інформують, що Інспекція держархбудконтролю отримала доручення провести позапланову перевірку об’єкта і з’ясувати, чи дотримався забудовник містобудівного законодавства. У разі виявлення фактів порушення містобудівних умов та обмежень чи відхилень від проекту, місто вимагатиме анулювати дозвіл на початок виконання будівельних робіт, а також винесе припис про зупинення будівельних робіт.

Головний архітектор Львова Юліан Чаплінський вважає демонтаж мозаїки вандалізмом.

«Хочу звернутися до забудовника, який зруйнував мозаїку, Володимира Шведа і його «Компанії Ріел-Естейт Груп». Я докладу всіх зусиль, щоби ви більше не будували у Львові. Також закликаю архітектора цього проекту Сергія Іванова-Костецького звернутися до ДАБІ України з заявою про порушення вашого проекту. Якщо ви цього не зробите, то вважатиму вас співучасником акту вандалізму», — говорить він у своєму блозі.


Джерело: tvoemisto
 
Интересные новости:
06.12.2019
467
Урядом прийнято рішення про реалізацію пілотного проєкту щодо допуску приватних локомотивів до робот...
06.12.2019
542
В начале октября Верховная Рада приняла закон о нормировании в строительстве. Его цель - либерализов...
06.12.2019
1121
В следующем году на финансирование дорожной отрасли планируется выделить 75 млрд грн. О рекордном об...