В залах українських судів більше не буде "кліток"

В Україні змінять застарілі норми щодо металевих грат в судах
1613 19.07.2019 в 07:52
ДБНи для судів

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми щодо проектування будівель судів. Відтак, наразі запропоновано виключити застарілу норму щодо влаштування металевих грат для утримання підсудних під час судового процесу в залах засідань. Адже всі українські суди вже перейшли на утримання підсудних у спеціальних захисних огорожах з металу та скла.

«У жодному сучасному європейському чи американському суді ви навряд чи побачите жахливі металеві грати, у яких утримуються підсудні під час проведення судових засідань. Україна теж пішла цим цивілізованим шляхом. Проте в чинних будівельних нормах досі містяться застарілі вимоги щодо влаштування обов’язкового металевого огородження для підсудних у залі засідань. Тому одна з пропозицій змін – виключити норматив щодо металевих грат та передбачити обов’язковість захисної металевої конструкції, облаштованої ударотривким або навіть куленепробивним склом», – зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Крім цього, у разі розгляду особливо резонансних справ пропонується посилювати заходи безпеки для учасників судового процесу, зокрема, обов’язково передбачати облаштування хоча б однієї зали судового засідання додатковою перегородкою зі скла та металу, яка відокремлюватиме місця для відвідувачів від місць для складу суду та утримання підсудних.

Також запропоновано суттєво переглянути вимоги до облаштування сучасних та безпечних конвойних приміщень (камер/боксів) для тримання підсудних під вартою до і після судових засідань. Особливо, у частині, що стосується площі цих приміщень, вентиляції, освітлення, забезпечення питною водою тощо.


«Чинні ДБН щодо судів є дуже застарілими. Ми ж повинні йти цивілізованим європейським шляхом і будувати ці приміщення за сучасними вимогами щодо дотримання прав і свобод людей і з повагою до людської гідності», – додав Парцхаладзе.
Джерело: minregion
 
Интересные новости:
18.07.2019
1883
Мінрегіон перегляне застарілі будівельні норми забезпеченості лікарняних палат туалетами та душовими...
18.07.2019
2409
Міста повинні змінювати генеральні плани та вводити “блакитні лінії” для обмеження висот...
17.07.2019
1776
Мінрегіон пропонує обов’язково передбачати електрозарядки на АЗС...
05.12.2019
1122
Нові будівельні норми щодо житлових будинків, які вступили в дію 1 грудня, зобов’язують проект...
03.12.2019
1076
1 грудня набувають чинності нові ДБН В.2.2-15:2019 “Житлові будинки. Основні положення”,...
28.11.2019
562
Новими будівельними нормами щодо житлових будинків, які вступають в дію вже 1 грудня, дозволяється п...