В українських лікарнях подбають про сучасні душі та туалети для пацієнтів

Мінрегіон перегляне застарілі будівельні норми забезпеченості лікарняних палат туалетами та душовими
850 18.07.2019 в 07:55Сучасні лікарні

У проект нових державних будівельних норм щодо закладів охорони здоров’я пропонується внести низку важливих змін для підвищення комфорту пацієнтів у лікарняних палатах, зокрема, забезпеченості їх належною кількістю сучасних санітарних кімнат – туалетів та душових.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

“Жахливого сіро-зелено-синього кольору стіни, туалетні кімнати у коридорі на все відділення, зазвичай в незадовільному стані — така, на жаль, досі реальність багатьох українських лікарень. Звичайно, що в таких умовах краще не одужуватиметься. І цю радянщину вкрай треба змінювати, підвищувати умови для надання послуг. Тому ми вирішили повністю оновити застарілі норми щодо проектування закладів охорони здоров’я і одне з важливих питань — забезпеченість лікарняних палат туалетами та душовими. Пропозиція наразі така – щоб туалет і душова були в кожній палаті. У деяких звичайних лікарнях і в більшості приватних є такі палати. Ми ж хочемо зробити цю норму обов’язковою для всіх”, — сказав він.

Парцхаладзе підкреслив, що також вкрай важливо, щоб нові туалети та душові кімнати були доступними для маломобільних груп населення — людей з інвалідністю, пацієнтів з післяопераційним станом здоров’я, вагітних жінок тощо.


“Всі вимоги щодо того, як треба правильно влаштовувати санітарні і душові кімнати із забезпеченням безперешкодного доступу містяться у чинних ДБН “Інклюзивність будівель і споруд”. І в нових ДБН щодо закладів охорони здоров’я мають обов’язково бути посилання на ці вимоги, як це правильно треба робити. Так має бути!” — додав заступник міністра.
Джерело: minregion
Интересные новости:
18.07.2019
1403
Міста повинні змінювати генеральні плани та вводити “блакитні лінії” для обмеження висот...
17.07.2019
768
Мінрегіон пропонує обов’язково передбачати електрозарядки на АЗС...
16.07.2019
750
Мінрегіон хоче повністю осучаснити норми будівництва та реконструкції усіх лікарень в Україні...
16.08.2019
448
У Мінрегіоні переглядають державні будівельні норми щодо закладів охорони здоров’я. Серед інши...
16.08.2019
824
Мінрегіон готує зміни до державних будівельних норм щодо будівель та приміщень судів...
15.08.2019
516
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України продов...