На українських АЗС можна буде підзарядити електромобілі

Мінрегіон пропонує обов’язково передбачати електрозарядки на АЗС
771 17.07.2019 в 07:46
Електрозарядки на АЗС

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України продовжує оновлювати застарілі будівельні норми. Наразі одна з пропозицій, яка активно розглядається – внести зміни у відповідні ДБН, щоб електрозарядні станції обов’язково проектувалися на автозаправних станціях (АЗС).

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«Кількість електромобілів в Україні, як і в усьому світі, невпинно збільшується. І треба завчасно подбати про необхідні зарядні пристрої для цих авто. Ми вже внесли зміни у будівельні норми щодо обов’язкового облаштування електрозарядок на парковках. Зараз вже є пропозиція щодо обов’язкового влаштування електрозарядних станцій і на АЗС. Експерти та фахівці з розробки ДБН активно вивчають цю пропозицію — внести нові зміни у відповідні будівельні норми, щоб на нових і реконструйованих АЗС в обов’язковому порядку проектувалися зарядки для електромобілів», – зазначив він.

З 1 липня цього року набули чинності зміни у державні будівельні норми щодо автостоянок і гаражів, які ввели обов’язкове влаштування 5% машиномісць на нових або реконструйованих парковках з можливістю заряджання електрозарядками. І ця норма буде поступово переглядатися та збільшуватися. «Ми дивимося на перспективу, тому прагнемо, щоб до 2030 року всі 100% машиномісць на українських парковках були з електрозарядками. І у всіх інших громадських місцях вони теж обов’язково влаштовувалися. У першу чергу, на автозаправках та біля житлових будинків», – додав заступник Міністра.

Крім цього, минулого тижня Верховна Рада підтримала в цілому законопроект №10405 щодо створення доступу до інфраструктури зарядних станцій для електромобілів, який спрямований на врегулювання питання з парковками та зарядними станціями для електрокарів. Він вступить в силу з 1 січня 2020 року.

Ідею з влаштування обов’язкових електрозарядок на автозаправних станціях підтримали і користувачі мережі Facebook. Із близько 3 тисяч людей, які взяли участь в опитуванні на сторінці Лева Парцхаладзе у Facebook практично всі погодилися з тим, що в Україні дуже потрібні електрозарядки на АЗС. Окрім того, чимало користувачів соцмережі запропонували також встановлювати такі зарядки біля торговельних центрів, ресторанів та інших громадських закладів.

Джерело: minregion
Интересные новости:
16.07.2019
756
Мінрегіон хоче повністю осучаснити норми будівництва та реконструкції усіх лікарень в Україні...
15.07.2019
745
Косі переходи зменшують кількість ДТП, кажуть в Мінрегіоні...
12.07.2019
533
Українські суди хочуть пристосувати до потреб відвідувачів з дітьми — планують облаштовувати b...
22.08.2019
494
Мінрегіон оновлює державні будівельні норми щодо медичних закладів і запрошує обговорити питання, чи...
22.08.2019
3777
З 1 грудня вступають в силу нові ДБН щодо житлових будинків з цілою низкою принципових змін, що стос...
21.08.2019
460
В Україні оновлено державні будівельні норми щодо проектування готелів. Зокрема, у нових змінах знач...