В українських готелях проведуть "дерадянізацію"

З будівельних норм прибирають радянські стандарти
3765 09.07.2019 в 08:29
ДБНи в готелях

У нових змінах до державних будівельних норм щодо проектування готелів вилучено низку застарілих вимог, які передбачали обов’язкове влаштування телефонів-автоматів, абонентських ящиків, театральних та залізничних кас, перукарень, торговельних кіосків, медпунктів тощо у будівлях готелів. Нові зміни вже опубліковані і набирають чинності з 1 жовтня цього року.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«Державні будівельні норми щодо готелів були дуже застарілими. Досі в них передбачалося обов’язкове влаштування таких радянських і зовсім не актуальних в наш час приміщень як абонентські ящики, телефонні автомати, залізничні і театральні каси. Звичайно, що років 20 назад, коли не було інтернету чи мобільного зв’язку, це було актуально, проте не зараз. Ми прибрали ці застарілі обов’язкові вимоги, але залишили можливість для власників готелів у разі необхідності передбачати додаткові приміщення побутового обслуговування і торгівлі – хімчистки, перукарні, магазини. Норми почнуть діяти у жовтні», – сказав він.

Парцхаладзе розповів, що раніше, наприклад, згідно з будівельними нормами, в будинках готелів мали обов’язково проектуватися телефони-автомати з розрахунку 1 шт на 100 місць, але не менше 2-х на 1 будівлю. Крім того, у всіх готелях на понад 100 проживаючих також зобов’язувалися розміщувати медпункт. «І таких вимог було чимало і всі вони були обов’язковими. Сьогодні у сучасному світі це робити неактуально, нелогічно і непотрібно. Тому ми прибрали ці радянські норми», – додав заступник Міністра.

Зміни у ДБН «Готелі» розроблені ПАТ «КиївЗНДІЕП» та вступають в дію з 1 жовтня 2019 року.

Джерело: minregion
Интересные новости:
08.07.2019
508
Зупинки громадського транспорту стануть зручнішими – Мінрегіон пропонує проектувати на них суч...
05.07.2019
505
Мінрегіон посилив безпеку проживання у готелях – зміни вступають в дію з жовтня...
05.07.2019
715
В Парцхаладзе переконують, що розробили низку комплексних рішень для зменшення заторів у містах...
16.07.2019
514
Мінрегіон хоче повністю осучаснити норми будівництва та реконструкції усіх лікарень в Україні...
15.07.2019
548
Косі переходи зменшують кількість ДТП, кажуть в Мінрегіоні...
12.07.2019
370
Українські суди хочуть пристосувати до потреб відвідувачів з дітьми — планують облаштовувати b...