В Мінрегіоні розповіли, в яких містах будуть зносити "хрущовки", а в яких – перебудовувати

У Парцхаладзе пояснили, в яких містах реновація житла є вигідною
2591 08.07.2019 в 08:37

Перебудова "хрущовок"

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розробило новий законопроект «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду». Згідно з ним, визначені два варіанти вирішення питання із застарілим житловим фондом — його знесення та будівництво нового житла або проведення реконструкції.

Про це у інтерв’ю виданню «OBOZREVATEL» розповів заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«Зараз в Україні близько 1 млрд житлового фонду в цілому. З них приблизно 70-80% мають застарілий інфраструктурний стан і з кожним днем він погіршується. Зростає кількість аварійних будинків і ці проблеми накопичуються. Тому ми запропонували законопроект, в якому врахували максимальну кількість проблемних питань і запропонували механізми вирішення», — сказав він.

За словами Парцхаладзе, проводити саме реновацію застарілого житла із знесенням старих будинків та будівництвом нових буде вигідно інвесторам у великих містах, в інших населених пунктах місцева влада із залученням інвесторів має проводити реконструкцію.

«Ми прописали, що в першу чергу будується пусковий будинок, туди переселяються мешканці, і тільки після цього зносяться старі об’єкти. При цьому обов’язково квартира, що надається, має бути з ремонтом. На мою думку, якщо такий законопроект буде реалізований, люди будуть зацікавлені. Якщо ж казати про зацікавленість інвесторів. Площа «хрущовки» — близько 3.5 тис кв. м. Забудовник може побудувати будинок на 10 тис. кв. м. Частину квартир він віддає, а частину продає за ринковою ціною і заробляє на цьому. Інвестиційно це може бути дуже вдалим проектом, але тільки у великих містах-мільйонниках. У маленьких містах — ні. Там необхідно проводити саме реконструкцію, яку повинна фінансувати місцева влада і залучати інвесторів», — сказав заступник Міністра.

Одним із варіантів такої реконструкції Парцхаладзе запропонував добудову у будинку ще 2-х поверхів. При цьому інвестор має повністю реконструювати будівлю: зробити її енергоефективною, оновити всі комунікації, додатково поставити ліфт, відремонтувати під’їзд. «Таким шляхом йшли Німеччина та Польща, наприклад. Це працює», — додав заступник міністра.

Парцхаладзе наголосив на тому, що для ефективної реалізації проектів з реконструкції застарілого житла має бути обов’язковою економічна доцільність.


«Нагадаю, що у 2008 році була криза, і тільки зараз будівельна галузь починає рости. Тому все попереду», — сказав він.
Джерело: minregion
Интересные новости:
05.07.2019
554
4 липня започатковано роботу Всеукраїнської громадської організації HOUSING UKRAINE...
20.09.2019
532
Компанія EverScan та учасники проєкту «Мапа реновації» запустили ініціативу 3D-скануванн...
20.09.2019
1086
Які способи фінансування житлового будівництва найпопулярніші в Україні, та які є плюси і мінуси їхн...
20.09.2019
676
Генеральний директор компанії "Укрбуд Девелопмент» Олег Майборода повідомив, що екс-прези...