Нові будівельні норми продовжують діяти, запевняють в Мінрегіоні

Нові будівельні норми, що обмежують хаотичну забудову, продовжують діяти попри намагання зупинити цю будівельну реформу, каже Парцхаладзе
2234 02.07.2019 в 07:42


Нові ДБНи

Нові державні будівельні норми щодо містобудування, а саме ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій», є чинними і продовжують діяти, незважаючи на опір та сплановану кампанію проти вступу їх в дію.

На цьому наголосив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«Днями Шостим апеляційним судом було скасовано всі попередні рішення щодо оскарження чинності нових ДБН «Планування і забудова територій» та визнано нечинним наказ Мінрегіону №100 щодо затвердження цих ДБН, проте не самі ДБН. Тому хочу прояснити ситуацію. Визнання цього наказу нечинним ніяк не впливає на чинність самих ДБН. Наказ – лише технічний інструмент, який затверджує і дає старт для публікації державних будівельних норм, після чого вони набувають чинності відповідно до закону і не можуть бути зупинені в інший спосіб. Це незворотний процес і тому дія даних ДБН не призупинялася ні на мить. До уваги всіх, хто якось намагається нівелювати ці позитивні зміни у галузі – ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій» є чинними і продовжують діяти!» – сказав він.

Парцхаладзе підкреслив, що Мінрегіон при цьому продовжує захищати безпеку і комфорт людей у всіх інстанціях, зокрема, готує подавати касацію. Адже нові вимоги, проти вступу яких була спланована ця кампанія, містять понад 50 принципово якісних змін для покращення життя людей. Зокрема, було введено:

- обмеження висотності забудови у містах – нове поняття «блакитні лінії»;

- обмеження забудови у зелених зонах – нове поняття «зелені лінії», які визначають межі ландшафтних та рекреаційних територій, на яких заборонено будівництво;

- обмеження щільності забудови, яке забороняє її підвищення у декілька разів;

- обов’язкове будівництво дитячих садків і шкіл у житловій забудові;

- збільшення майданчиків для відпочинку та спорту в житловій забудові;

- обов’язкове забезпечення безбар’єрного доступу та інші важливі зміни.

Крім цього, продовжується перегляд та оновлення містобудівних норм. Відтак розроблено нову редакцію цих ДБН, у яких були додатково враховано важливі проблемні питання та пропозиції до чинних норм. Це зроблено Мінрегіоном спільно з Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст «Діпромісто» імені Ю. Білоконя та за активної участі фахівців, експертів та громадськості. Наказом Мінрегіону №104 від 26 квітня 2019 року, який опубліковано 27 червня цього року в Інформаційному бюлетені Міністерства №6/2019, було затверджено нову редакцію ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій». «Відповідно до встановленого законодавством порядку ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій» набирає чинності з першого числа місяця, що настає через 90 днів з дня опублікування. Тобто, з 1 жовтня цього року. Також додам, що ми будемо надалі продовжувати вдосконалювати ці норми, адже безпека і комфорт людей – найголовніше», – зауважив Парцхаладзе.

Ознайомитися з новою редакцією ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій» можна за посиланням: https://bit.ly/2X4U5v9.

Джерело: minregion
Интересные новости:
02.07.2019
3629
"Нибулон" построил новый речной терминал в Запорожской области...
02.07.2019
3562
Она позволит сократить выбросы углекислого газа в ОАЭ на 1 миллион тонн...
11.11.2019
442
Возле Шулявского путепровода при замене инженерных сетей были найдены более 100 боеприпасов времен В...
11.11.2019
623
Головам облдержадміністрацій дали тиждень, щоб визначити список всіх шкіл, стадіонів та садочків, по...
11.11.2019
1067
У Києві пройшов III Residential Development Forum - форум, на якому учасники українського ринку неру...