В українських магазинах та ТЦ будуть двері та вітрини із безпечного скла

Таким чином хочуть мінімізувати травми, якщо людина впаде на конструкцію
687 10.06.2019 в 08:38


Безпечне скло

З 1 серпня вступає в дію норма, яка міститься у змінах до ДБН "Підприємства торгівлі". Вона стосується будівництва нових і реконструкції існуючих ТЦ, ТРЦ, магазинів та інших підприємств торгівлі.

Про це на своїй Facebook-сторінці написав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

"Сьогодні у чинних нормах відсутні вимоги до використання сучасних матеріалів для облаштування прозорих дверей у торговельних центрах, ТРЦ, супермаркетах та інших магазинах. А ці вимоги дуже потрібні, щоб такі двері влаштовувалися безпечними і відвідувачі не травмувалися від розбитого скла. Тому ми ввели відповідну зміну у ДБН, згідно з якою, світлопрозорі двері мають влаштовуватися лише з травмобезпечного або армованого скла.

Що це дасть?
- підвищить безпеку людей;
- зменшить вірогідність поранень і травм у разі розбиття скла", - написав Парцхаладзе.

Головна властивість безпечного скла - воно не розсипається у разі розбиття, тим самим мінімізує поранення та інші травми людей навколо.

Безпечне скло зазвичай виробляється шляхом комбінування звичайного скла з іншими матеріалами, наприклад, пластиком, або піддається спеціальній обробці.

Армоване скло ще краще протистоїть ударам і корозіям, адже має всередині сітку, виконану із металевого дроту. Цей матеріал відрізняється великою міцністю.

Згідно зі змінами у ДБН, у будівлях підприємств торгівлі для світлопрозорого заповнення дверей та фрамуг (верхніх стулок) у дверях, перегородках та стінах для додаткового освітлення необхідно використовувати травмобезпечне або армоване скло.

Интересные новости:
10.06.2019
570
Шумова розмітка значно зменшує кількість ДТП...
07.06.2019
522
На найбільших трасах будуть облаштовувати розриви дорожнього огородження...
06.06.2019
1131
На об’єктах облаштують спеціальні датчики контролю деформації будівельних конструкцій...
25.06.2019
595
З 1 вересня при будівництві нових ліній і станцій метро електродепо мають розташовуватися лише в про...
25.06.2019
625
На нових українських зупинках можуть з’явитися громадські вбиральні – проект змін у ДБН...
24.06.2019
1106
Мінрегіон оновлює застарілі норми в проектуванні кінотеатрів...