В українських магазинах та ТЦ будуть двері та вітрини із безпечного скла

Таким чином хочуть мінімізувати травми, якщо людина впаде на конструкцію
883 10.06.2019 в 08:38


Безпечне скло

З 1 серпня вступає в дію норма, яка міститься у змінах до ДБН "Підприємства торгівлі". Вона стосується будівництва нових і реконструкції існуючих ТЦ, ТРЦ, магазинів та інших підприємств торгівлі.

Про це на своїй Facebook-сторінці написав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

"Сьогодні у чинних нормах відсутні вимоги до використання сучасних матеріалів для облаштування прозорих дверей у торговельних центрах, ТРЦ, супермаркетах та інших магазинах. А ці вимоги дуже потрібні, щоб такі двері влаштовувалися безпечними і відвідувачі не травмувалися від розбитого скла. Тому ми ввели відповідну зміну у ДБН, згідно з якою, світлопрозорі двері мають влаштовуватися лише з травмобезпечного або армованого скла.

Що це дасть?
- підвищить безпеку людей;
- зменшить вірогідність поранень і травм у разі розбиття скла", - написав Парцхаладзе.

Головна властивість безпечного скла - воно не розсипається у разі розбиття, тим самим мінімізує поранення та інші травми людей навколо.

Безпечне скло зазвичай виробляється шляхом комбінування звичайного скла з іншими матеріалами, наприклад, пластиком, або піддається спеціальній обробці.

Армоване скло ще краще протистоїть ударам і корозіям, адже має всередині сітку, виконану із металевого дроту. Цей матеріал відрізняється великою міцністю.

Згідно зі змінами у ДБН, у будівлях підприємств торгівлі для світлопрозорого заповнення дверей та фрамуг (верхніх стулок) у дверях, перегородках та стінах для додаткового освітлення необхідно використовувати травмобезпечне або армоване скло.

Интересные новости:
10.06.2019
713
Шумова розмітка значно зменшує кількість ДТП...
07.06.2019
635
На найбільших трасах будуть облаштовувати розриви дорожнього огородження...
06.06.2019
1267
На об’єктах облаштують спеціальні датчики контролю деформації будівельних конструкцій...
16.09.2019
494
Вже майже рік в Україні діє нова норма ДБН, якою скасовано обов’язкове проектування сміттєпров...
13.09.2019
486
Згідно з ДБН про дороги загального призначення, що набули чинності з вересня, на нових ділянках трас...
12.09.2019
762
Чи потрібні сучасні стаціонарні кафе або магазини у кожному новому парку - Мінрегіон розглядає пропо...