Борги, виставлені субсидіантам у червні, незаконні – Мінсоцполітики

Йдеться про субсидіантів, у яких станом на травень в особистих кабінетах була переплата
595 06.06.2019 в 08:10
Нарахування боргів

Як повідомляють у Мінсоцполітики, субсидіанти, які мали невикористані субсидії за жовтень 2018 - січень 2019 року, мали право скористатися ними до кінця опалювального сезону, тобто протягом лютого - квітня 2019 року. Тому борги, які виставили у червні таким домогосподарствам надавачі комунальних послуг, є незаконними.

Якщо станом на травень в особистих кабінетах субсидіантів була переплата, а в червні з'явився борг - це привід для одержувачів житлових субсидій вимагати у газовиків, тепловиків та інших надавачів комунальних послуг перерахунку.

Дізнатися причину походження боргу можна, запросивши у комунальників помісячну роздруківку з інформацією: яка соціальна норма, скільки газу, води, тепла, світла фактично спожито домогосподарством, скільки сплачено, а скільки зекономлено. На основі цих даних можна визначити правомірність виставлення заборгованості та причин її виникнення.

Червневі платіжки за газ, електроенергію, воду та опалення у одержувачів субсидії з мінусом можливі лише у трьох випадках:

- по-перше, заборгованість у червневій платіжці могла з'явитися у тих, хто не сплатив рахунки за комунальні послуги за травень;

- по-друге, сім'ї, які споживають більше за надані їм соціальні нормативи, повинні доплатити за фактично спожиту послугу понад норму;

- по-третє, якщо у субсидіанта до початку опалювального сезону (2018 - 2019 рр.) була накопичена заборгованість і не сплачена протягом зими. Така заборгованість субсидією не покривається і повинна сплачуватися субсидіантом самостійно.

Джерело: jurliga
Интересные новости:
25.06.2011
463
Місцеві жителі і волонтери вже почали збір коштів на його відновлення...
25.06.2011
497
В киевском метро появятся вагоны с кондиционерами и бесплатным Wi-Fi...