В багатоповерхівках можуть дозволити облаштовувати хостели

Депутати виступають проти офісів, однак підтримують ідею хостелів у багатоквартирних будинках
823 06.06.2019 в 08:55
Хостели в багатоповерхівках

Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства рекомендував Верховній Раді прийняти за основу законопроект № 10237 щодо підтримки власників (користувачів) приміщень жилого будинку та захисту їхніх прав.

Законопроект є черговою спробою встановити обмеження щодо використання квартир в багатоквартирних житлових будинках не за призначенням, в тому числі як офісів, готелів та інших закладів тимчасового проживання (хостелів) та посилення відповідальності за порушення законодавства у зазначеній сфері. За використання квартир не за призначенням вводиться штраф від 2 до 5 тис. НМДГ (від 34 до 85 тис. грн).

Також встановлюється обов'язок орендодавця забезпечити кожного мешканця площею житла, розмір якої не менше 8 квадратних метрів загальної площі квартири на одну особу.

Розглянувши законопроект, а також альтернативний до нього №10237-1, Комітет вирішив рекомендувати Парламенту включити до порядку денного саме вищезазначений та за результатами розгляду в першому читанні прийняти його за основу.

Члени Комітету також розглянули електронну петицію Рафальської Ірини Олександрівни до Верховної Ради із пропозицією до законопроекту №10237. Петиція набрала більше 25 тисяч підписів: громадяни вимагають не забороняти використання квартир в багатоквартирних житлових будинках як закладів тимчасового проживання.

Комітет вирішив врахувати вимоги у разі доопрацювання законопроектів до другого читання.

Нагадаємо, депутати не вперше хочуть заборонити хостели у багатоквартирних будинках. Такі спроби були і в 2014 році. У 2018 році намагались заборонити готелі та офіси але дозволити хостели. Менше з тим, за подібні ініціативи депутати систематично не голосують.

Джерело: jurliga
Интересные новости:
06.06.2019
6678
В Україні починають активно боротись із корупцією в будівництві та більше дбати про безпеку будівель...
18.09.2019
626
Авторы проекта эко-здания, разработанного для жизни на других планетах, собираются реализовать его н...
18.09.2019
545
Народный депутат Александр Ткаченко сообщил, что аудит деятельности киевской власти, запрос на ...
18.09.2019
1223
Новые торговые площади в Киеве появляются ежегодно. Спады приходятся только на чрезвычайно кризисные...