За рахунок іпотеки нерухомість отримає 82 млрд - експерти

Іпотечні ставки, на думку експертів, залежать в основному від 3-х факторів
967 30.05.2019 в 07:31Іпотека 

На сьогоднішній день ринок іпотеки в Україні має значний потенціал, а його розвиток забезпечить близько 82 мільярдів гривень інвестицій у первинну нерухомість.

Про це йшлося на прес-конференції «Іпотека після виборів», повідомляє Офіс ефективного регулювання (BRDO) у Facebook.

За словами експертів, наразі співвідношення іпотеки до ВВП в Україні – на рівні 5-6 %, в той час як у розвинених країнах цей показник балансує на межі 40-60%.
Зокрема, експерти BRDO оцінюють дохід від інвестицій у житлову нерухомість в межах 8-12% річних від здачі в оренду і 20-40% доходу за 2 роки при перепродажу квартир, в які інвестуються кошти на етапі «фундаменту».

Іпотечні ставки, на думку експертів, залежать в основному від 3-х факторів: стабільність економіки, вартість/доступність «довгих грошей» та ризиковості предмету іпотеки.

«Ці фактори і потрібно суттєво змінювати: прикладати максимум зусиль до реанімування економіки та її стабілізації, що призведе до накопичення коштів в економіці й підвищення кредитних рейтингів країни й банківська система отримає доступ до більш дешевих ресурсів», - зазначають експерти.

Інша частина - це зниження ризиковості об’єктів, вважають фахівці. На їхню думку, потрібен перегляд нормативної та регуляторної бази.

«Ми в BRDO маємо декілька рецептів і зараз активно їх перетворюємо в проекти нормативно-правових актів для запровадження, наприклад: взаємодія суб’єктів будівельного ринку, захист майнових прав інвесторів та заходи при виділенні земельних ділянок», - резюмували в Офісі реформ.

Як повідомлялося раніше, лише 3% житла купується в іпотеку на первинному ринку Києва та області.


Джерело: epravda.com.ua

Интересные новости:
30.05.2019
893
Біля села Широка Гребля(Козятинський район, Вінницької області) будується біогазова станція, яка пра...
30.05.2019
1059
Як зазначив голова Тетіївської ОТГ Руслан Майструк, наразі оформлена вся необхідна документація, нез...
30.05.2019
510
Ранчо расположено примерно в 320 км к югу от Портленда, в Орегоне...
24.06.2011
377
Жители нескольких домов на Багговутовской оказались под угрозой отравления чадным газом из-за появив...