Давати анонімні свідчення будуть в «окремих місцях»

Мінрегіонрозвитку запропонував внести відповідні зміни до норм ДБН, що передбачають організацію окремих кімнат для анонімних свідчень. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе

640 27.05.2019 в 07:36Пропозиція: нові норми ДБН

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми щодо проектування судів. Зокрема вивчається можливість проектування в цих установах сучасних кімнат для надання анонімних свідчень, облаштованих спеціальним обладнанням, екраном з приховуванням зображення та зміною голосу свідків, які знаходяться під захистом – таємних свідків. Йдеться на сайті Мінрегіонбуду.«Певен, що ви бачили такі кімнати у кіно. В реальному житті закордоном для допитів таємних свідків під час розгляду справ у судах зазвичай використовуються ці кімнати зі спеціальним обладнанням, яке приховує зображення та змінює голос. Це важливо для безпеки, захисту та конфіденційності тих людей, які надають свідчення. Зараз ми оновлюємо державні будівельні норми щодо проектування судів. І однією з пропозицій змін до цих норм є обов’язкове влаштування окремої сучасної кімнати, де свідки, які знаходяться під захистом (таємні свідки), зможуть надавати анонімні свідчення. Щоб там було все необхідне обладнання для можливості приховування зображення, зміни голосу та дотримані необхідні вимоги для безпеки та конфіденційності свідків», — зазначив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Зараз у чинних нормах є вимоги до проектування окремої кімнати для свідків, яка має бути обладнана телефонним та відеозв’язком. «Проте це зовсім не ті умови та обладнання, якими мають бути забезпечені сучасні суди. З цього приводу нам треба ретельно вивчати іноземний досвід, брати його за основу, адаптувати до українських реалій та впроваджувати», — додав Лев Парцхаладзе.

Довідково

ДБН В.2.2-26:2010 «Будинки і споруди. Суди» встановлюють вимоги до проектування нових і реконструкції існуючих будинків під суди, а також приміщень судів, вбудованих у будинки іншого призначення.
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.


Интересные новости:
24.05.2019
567
По мнению эксперта, в целом логика перекрестного субсидирования противоречит рыночным отношениям...
24.05.2019
664
Разрешить проблему с дефицитом финансов у компании под импорт и закачку газа, помимо привлечения кре...
14.06.2019
1205
У більшості випадків візит потенційного покупця квартири завершується втратою зв’язку з менедж...
14.06.2019
1299
ВИЭ начинают прямую конкуренцию с природным газом...
14.06.2019
1335
Перрон разместится возле нового терминала аэропорта, его площадь - около 40 тыс. квадратных метров...