В Києві дозволили будувати хмарочоси по 150 метрів

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розробило та затвердило нові Державні будівельні норми (ДБН), у яких обмеження щодо висоти громадських будівель збільшено зі 100 метрів до 150

847 22.05.2019 в 07:49Норми ДБН

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розробило та затвердило нові Державні будівельні норми (ДБН), у яких обмеження щодо висоти громадських будівель збільшено зі 100 метрів до 150.

Про це повідомив у Facebook заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Він зазначив, що зміна міститься у проекті нових ДБН «Висотні будинки і комплекси», який вже затверджений і буде опублікований найближчим часом.


«Зараз у чинних нормах максимальна висота, за якою дозволяється проектувати висотні житлові та громадські будівлі, складає 100 м. Для громадських будівель ми пропонуємо підвищити її до 150 м для можливості реалізації сучасних та цікавих рішень у висотному будівництві», - повідомив чиновник.

За його словами, завдяки новим нормам з'явиться можливість проектувати сучасні висотні комплекси (зараз технології дозволяють проектувати такі масштабні проекти безпечно та якісно).

Крім того, встановлюються вимоги щодо жорсткості сталевих та сталезалізобетонних конструкцій для проектування каркасів висотних будівель. Це дозволить збільшити несучу спроможність таких висотних будівель як мінімум на 20%.

У нових ДБН також встановлюються вимоги до мінімальної товщини перекриття будівель, що дозволить будувати їх на територіях із сейсмічністю до 7 балів, тобто на всій території України.

Водночас завдяки новим нормам вводиться обов’язкове проведення аеродинамічного обдуву моделі нового висотного будинку та навколишніх будівель і споруд. «Це дозволить контролювати та за необхідності зменшувати пориви вітру у висотній забудові ще на етапі проектування», - наголосив Парцхаладзе.

Він також повідомив, що нові ДБН розроблені ДП «Науково-дослідний інститут будівельного виробництва».

Державні будівельні норми – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції наявних будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їхнього призначення.


Джерело: ukrinform.ua

Интересные новости:
20.05.2019
619
Пішохідні переходи мають стати безпечнішими завдяки сучасним вимогам до їх освітлення у ДБН – ...
20.05.2019
836
Не загороджувати сусідів: в Україні планують встановити мінімальну відстань, на якій дозволяється ви...
17.05.2019
651
На українських трасах планують робити дорожню розмітку зі світловідбиваючими вставками для підвищенн...
25.06.2019
594
З 1 вересня при будівництві нових ліній і станцій метро електродепо мають розташовуватися лише в про...
25.06.2019
625
На нових українських зупинках можуть з’явитися громадські вбиральні – проект змін у ДБН...
24.06.2019
1106
Мінрегіон оновлює застарілі норми в проектуванні кінотеатрів...