В Києві дозволили будувати хмарочоси по 150 метрів

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розробило та затвердило нові Державні будівельні норми (ДБН), у яких обмеження щодо висоти громадських будівель збільшено зі 100 метрів до 150

978 22.05.2019 в 07:49Норми ДБН

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розробило та затвердило нові Державні будівельні норми (ДБН), у яких обмеження щодо висоти громадських будівель збільшено зі 100 метрів до 150.

Про це повідомив у Facebook заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Він зазначив, що зміна міститься у проекті нових ДБН «Висотні будинки і комплекси», який вже затверджений і буде опублікований найближчим часом.


«Зараз у чинних нормах максимальна висота, за якою дозволяється проектувати висотні житлові та громадські будівлі, складає 100 м. Для громадських будівель ми пропонуємо підвищити її до 150 м для можливості реалізації сучасних та цікавих рішень у висотному будівництві», - повідомив чиновник.

За його словами, завдяки новим нормам з'явиться можливість проектувати сучасні висотні комплекси (зараз технології дозволяють проектувати такі масштабні проекти безпечно та якісно).

Крім того, встановлюються вимоги щодо жорсткості сталевих та сталезалізобетонних конструкцій для проектування каркасів висотних будівель. Це дозволить збільшити несучу спроможність таких висотних будівель як мінімум на 20%.

У нових ДБН також встановлюються вимоги до мінімальної товщини перекриття будівель, що дозволить будувати їх на територіях із сейсмічністю до 7 балів, тобто на всій території України.

Водночас завдяки новим нормам вводиться обов’язкове проведення аеродинамічного обдуву моделі нового висотного будинку та навколишніх будівель і споруд. «Це дозволить контролювати та за необхідності зменшувати пориви вітру у висотній забудові ще на етапі проектування», - наголосив Парцхаладзе.

Він також повідомив, що нові ДБН розроблені ДП «Науково-дослідний інститут будівельного виробництва».

Державні будівельні норми – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції наявних будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їхнього призначення.


Джерело: ukrinform.ua

Интересные новости:
20.05.2019
701
Пішохідні переходи мають стати безпечнішими завдяки сучасним вимогам до їх освітлення у ДБН – ...
20.05.2019
988
Не загороджувати сусідів: в Україні планують встановити мінімальну відстань, на якій дозволяється ви...
17.05.2019
744
На українських трасах планують робити дорожню розмітку зі світловідбиваючими вставками для підвищенн...
13.09.2019
431
Згідно з ДБН про дороги загального призначення, що набули чинності з вересня, на нових ділянках трас...
12.09.2019
709
Чи потрібні сучасні стаціонарні кафе або магазини у кожному новому парку - Мінрегіон розглядає пропо...
11.09.2019
712
Нові та реконструйовані станції метро матимуть обов‘язковий безбар‘єрний простір для люд...