З 1 липня українці самі обиратимуть у кого купувати електроенергію – Міненерго

Ринок електроенергії розширює можливості постачальників. Основні учасники заявили, що жодних зауважень до ринку у них немає

2809 17.05.2019 в 07:39Як українці платитимуть за світло?

В Україні з 1 липня має запрацювати ринок електроенергії. Тарифи, згідно з документом, визначатиме баланс попиту і пропозиції, а не регулятор. В результаті спочатку вартість "струму" зросте, а потім почне вирівнюватися під дією конкуренції.

Про це розповів глава Міненерго Ігор Насалик. «Можливо, буде короткочасний період зростання, але за рахунок конкуренції, в результаті, тарифи відіграють назад», — пояснив політик.

Ринок електроенергії розширює можливості постачальників. «Основні учасники заявили, що жодних зауважень до ринку у них немає», - «одав Насалик.

За новими правилами українці отримають право вибору: у кого і за яким тарифом купувати електроенергію. Для прикладу міністр пояснив, як купуватиме електроенергію українець, який працює ночами. Якщо вночі його немає вдома, а споживання відбувається протягом дня, він зможе обрати спеціальний тариф, який буде розрахований на використання «струму» вдень. В результаті вартість такої електроенергії може бути нижчою, бо пікове навантаження традиційно відбувається ввечері, коли українці повертаються з роботи.

Нагадаємо, в Україні з 1 січня 2019 року почала працювати нова модель роздрібного ринку електроенергії. Всім споживачам доведеться підписати нові договори з постачальниками.

Джерело: obozrevatel.com

Интересные новости:
17.05.2019
1392
Также в течение ближайших двух лет в столице планируют завершить строительство двух новых станций Сы...
17.05.2019
623
Уже разработана учетная документация обоих участков, относящихся к Китаеву в части расширения г...
17.05.2019
1354
Цены на газ в Украине должны зависеть от мировых, считают в МВФ. При этом МВФ не против снижения цен...
25.06.2011
463
Місцеві жителі і волонтери вже почали збір коштів на його відновлення...
25.06.2011
497
В киевском метро появятся вагоны с кондиционерами и бесплатным Wi-Fi...