Українські дороги «декорують» світловідбиваючими вставками - Парцхаладзе

На українських трасах планують робити дорожню розмітку зі світловідбиваючими вставками для підвищення безпеки руху у вечірній час
1414 17.05.2019 в 07:30Зміни до норм ДБН

У змінах до ДБН В.2.3-4-2015 «Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II. Будівництво» унормовано можливість використання дорожньої розмітки зі спеціальними світловідбиваючими вставками. За підрахунками експертів, це на 70% покращить видимість на дорогах у вечірній час, що, у свою чергу, дозволить суттєво посилити безпеку дорожнього руху.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

«Продовжуємо впроваджувати сучасні ідеї для підвищення безпеки руху на українських дорогах. Наприклад, вводимо можливість проектувати на трасах дорожню розмітку зі світловідбиваючими вставками, які дозволять покращити видимість для водіїв у вечірній час. За своєю суттю вони нагадують принцип дії катафоту. Цей світловідбивач зазвичай використовують на фарах автомобілів чи велосипедів. Світловідбиваючі вставки на дорожній розмітці могли би вирішити проблему з підсвічуванням трас у нічний час і їх більш реально робити, ніж, наприклад, ту ж саму люмінесцентну розмітку», - написав він.

Парцхаладзе пояснив, що такі світловідбиваючі вставки можуть також розташовуватися для позначення острівців безпеки, пішохідних переходів та велодоріжок. Технічні вимоги до проектування світловідбиваючих вставок прописані у ДСТУ 4036-2001 «Безпека дорожнього руху. Вставки розмічальні дорожні. Загальні технічні вимоги».
Зміни до ДБН В.2.3-4-2015 «Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II. Будівництво» розроблені ДП «ДерждорНДІ», вже затверджені та будуть опубліковані найближчим часом.

Нагадаємо, раніше Мінрегіон повідомляв про зміни в нормах ДБН, що передбачають ліві повороти на дорог та обов’язкове використання перевантажувачів при укладанні асфальту.

Интересные новости:
16.05.2019
1611
При будівництві висотних будинків будуть передбачатися сучасні вимоги до пожежної безпеки, - новий Д...
15.05.2019
1666
Чергові зміни норм ДБН передбачають будівництво безпечних лівих поворотів на трасах із великою інтен...
14.05.2019
1453
У нових і реконструйованих готелях для посилення безпеки пропонують обов'язково влаштовувати вхід за...
08.11.2019
557
В Україні посилено вимоги щодо безпечної евакуації відвідувачів з кінотеатрів у торговельних центрах...
06.11.2019
643
З вересня цього року траси повинні будуватись з обов‘язковими розривами дорожнього огородження...
05.11.2019
770
У Конфедерації будівельників України вважають, що потрібно збільшувати кількість електрозаправок, зм...