Українські дороги «декорують» світловідбиваючими вставками - Парцхаладзе

На українських трасах планують робити дорожню розмітку зі світловідбиваючими вставками для підвищення безпеки руху у вечірній час
684 17.05.2019 в 07:30Зміни до норм ДБН

У змінах до ДБН В.2.3-4-2015 «Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II. Будівництво» унормовано можливість використання дорожньої розмітки зі спеціальними світловідбиваючими вставками. За підрахунками експертів, це на 70% покращить видимість на дорогах у вечірній час, що, у свою чергу, дозволить суттєво посилити безпеку дорожнього руху.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

«Продовжуємо впроваджувати сучасні ідеї для підвищення безпеки руху на українських дорогах. Наприклад, вводимо можливість проектувати на трасах дорожню розмітку зі світловідбиваючими вставками, які дозволять покращити видимість для водіїв у вечірній час. За своєю суттю вони нагадують принцип дії катафоту. Цей світловідбивач зазвичай використовують на фарах автомобілів чи велосипедів. Світловідбиваючі вставки на дорожній розмітці могли би вирішити проблему з підсвічуванням трас у нічний час і їх більш реально робити, ніж, наприклад, ту ж саму люмінесцентну розмітку», - написав він.

Парцхаладзе пояснив, що такі світловідбиваючі вставки можуть також розташовуватися для позначення острівців безпеки, пішохідних переходів та велодоріжок. Технічні вимоги до проектування світловідбиваючих вставок прописані у ДСТУ 4036-2001 «Безпека дорожнього руху. Вставки розмічальні дорожні. Загальні технічні вимоги».
Зміни до ДБН В.2.3-4-2015 «Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II. Будівництво» розроблені ДП «ДерждорНДІ», вже затверджені та будуть опубліковані найближчим часом.

Нагадаємо, раніше Мінрегіон повідомляв про зміни в нормах ДБН, що передбачають ліві повороти на дорог та обов’язкове використання перевантажувачів при укладанні асфальту.

Интересные новости:
16.05.2019
843
При будівництві висотних будинків будуть передбачатися сучасні вимоги до пожежної безпеки, - новий Д...
15.05.2019
968
Чергові зміни норм ДБН передбачають будівництво безпечних лівих поворотів на трасах із великою інтен...
14.05.2019
761
У нових і реконструйованих готелях для посилення безпеки пропонують обов'язково влаштовувати вхід за...
17.07.2019
490
Мінрегіон пропонує обов’язково передбачати електрозарядки на АЗС...
16.07.2019
577
Мінрегіон хоче повністю осучаснити норми будівництва та реконструкції усіх лікарень в Україні...
15.07.2019
563
Косі переходи зменшують кількість ДТП, кажуть в Мінрегіоні...