Мінрегіонбуд посилив протипожежні вимоги до забудовників

При будівництві висотних будинків будуть передбачатися сучасні вимоги до пожежної безпеки, - новий ДБН
884 16.05.2019 в 07:48Протипожежна безпека: нові норми ДБН

У новому ДБН «Висотні будинки і комплекси» вводяться підвищені сучасні вимоги щодо пожежної безпеки в цих будівлях. Наприклад, допускається розміщувати пожежний пост безпосередньо в самій будівлі для швидкого реагування у разі надзвичайних ситуацій, а також проектувати спеціальні пожежні (аварійні) ліфти на всіх поверхах висотного будинку, у тому числі, підземної його частини. Новий ДБН вже затверджений та буде опублікований найближчим часом, після чого орієнтовно через 3 місяці вступить в дію.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.


«Ми осучаснили вимоги щодо пожежної безпеки у висотних будівлях. Зараз у чинному ДБН щодо висотних будинків прописано, що пожежний пост або центральний пункт управління будівлею, як ще його називають, має розміщуватися в окремому приміщенні, прибудованому до зовнішньої стіни висотного будинку. Ми дозволили його розміщувати безпосередньо у самій будівлі за виконання конкретних умов. Це дозволить швидше реагувати на можливі надзвичайні ситуації. Крім того, унормували можливість проектування пожежних ліфтів по всій будівлі – і в наземній частині, і в підземній, наприклад, у вбудованому багаторівневому підземному паркінгу», - написав він.


Згідно з новим ДБН:

- розміщення пожежного поста (диспетчерської) всередині будівлі можливе за умови сполучення із вестибюлем або коридором будівлі, які ведуть безпосередньо назовні, та забезпечення нормованого повітрообміну та санітарних норм зі штучного освітлення робочих місць;

- ліфти для транспортування пожежних підрозділів, які обслуговують наземну частину висотної будівлі, можуть також обслуговувати всі підземні поверхи та цокольний поверх за умови влаштування на поверсі паркінгу перед шахтами ліфтів протипожежних тамбур-шлюзів 1-го типу (з підпором повітря у разі пожежі не менше 20 Па).

- при будівництві висотних будівель слід проектувати окремі майданчики для пожежної техніки з метою ефективної ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Також новими нормами допускається проектування на дахах майданчиків для посадки рятувальних гелікоптерів і проведення санітарно-рятувальних операцій.
Новий ДБН В.2.2-24:20ХХ «Висотні будинки і комплекси» розроблений ДП «Науково-дослідний інститут будівельного виробництва» на заміну чинного наразі ДБН В.2.2-24-2009 2Проектування висотних житлових і громадських будинків» і стосується проектування житлових будинків від 73,5 до 100 м і громадських будинків від 73,5 до 150 м.

Нагадаємо, Мінрегіон, вніс зміни до норм ДБН, що посилюють заходи безпеки в готелях.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Интересные новости:
15.05.2019
991
Чергові зміни норм ДБН передбачають будівництво безпечних лівих поворотів на трасах із великою інтен...
14.05.2019
780
У нових і реконструйованих готелях для посилення безпеки пропонують обов'язково влаштовувати вхід за...
13.05.2019
820
Квартали з новим висотним будівництвом стануть комфортнішими завдяки контролю концентрації вітру в н...
16.08.2019
457
У Мінрегіоні переглядають державні будівельні норми щодо закладів охорони здоров’я. Серед інши...
16.08.2019
936
Мінрегіон готує зміни до державних будівельних норм щодо будівель та приміщень судів...
15.08.2019
521
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України продов...