В Україні скасували обмеження щодо висотності торгових залів супермакетів

В Україні відмінено обмеження щодо можливої висоти торговельних залів у супермаркетах та інших магазинах
887 08.05.2019 в 08:02
Торгові зали

Торговельні зали супермаркетів, магазинів, ринків та інших підприємств торгівлі більше не будуть обмежуватися за висотою. Відповідні зміни, що скасовують це обмеження, містяться у новому ДБН “Підприємства торгівлі”, який опубліковано у Інформаційному бюлетені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Зміни офіційно вступають в дію з 1 серпня цього року.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

“У діючих нормах щодо підприємств торгівлі існують обмеження щодо проектування висоти торговельних залів у супермаркетах та інших магазинах.

Висоту поверхів будівель приймають, як правило, 3,3 м (не менше 3 м від підлоги до стелі). За обґрунтування (механізація, обладнання, конструкції) допускається збільшувати висоту поверхів із торговельною залою площею більше 400 м2 до 3,6 м, а більше 1000 м2 - до 4,8 м. Висоту двосвітних торговельних залів допускається приймати 4,8 м за наявності антресолей. Висоту поверху із торговельною залою у разі кондиціонування повітря слід приймати не більше 4,2 м. Тепер ми ці обмеження прибрали і ввели можливість проектувати сучасні та цікаві торгівельні об’єкти будь-якої висоти, як це роблять у всьому цивілізованому світі. Відповідні зміни у ДБН вже опубліковані та вступають в дію з 1 серпня”, - написав він.

Це дасть можливість підприємцям будувати сучасні та цікаві об’єкти, а відвідувачам - отримувати торговельні послуги в більш сучасних та комфортних приміщеннях.

Згідно з опублікованими змінами, допускається збільшувати висоту поверхів із торговельними залами за відповідного обгрунтування щодо механізації, обладнання чи конструкції. При цьому, мінімальна висота від підлоги до стелі має складати 3 м (як і раніше), а для двосвітних торговельних залів - не менше 5,8 м за наявності антресолей.

Зміна № 1 у ДБН В.2.2-23-2009 “Підприємства торгівлі” розроблена фахівцями ПАТ “КиївЗНДІЕП”.

ДБН “Підприємства торгівлі” поширюється на проектування нових, реконструкцію і розширення існуючих будівель та окремих приміщень підприємств роздрібної торгівлі (магазинів, ринків) за винятком будинків оптової торгівлі, автосалонів і магазинів автозапчастин, зброї, складів будівельних матеріалів, виробничих фірм та магазинів тимчасового функціонування.

Интересные новости:
07.05.2019
932
Украинские чиновники хотят заставить застройщиков строить здания, которые не будут бояться сильных з...
07.05.2019
820
Тепер всі нові та реконструйовані супермаркети та інші магазини мають бути зручними для людей з інва...
06.05.2019
3463
Тепер не потрібен дозвіл на реконструкцію і техпереоснащення електромереж низької та середньої напру...
23.08.2019
531
Мінрегіон змінив вимоги щодо акустики в концертних залах і театрах. Нові будівельні норми вже опублі...
23.08.2019
509
У Мінрегіоні нагадують, що новий ДБН “Житлові будинки. Основні положення” вже опублікова...
22.08.2019
526
Мінрегіон оновлює державні будівельні норми щодо медичних закладів і запрошує обговорити питання, чи...
Новости и Акции компаний